בעלי השליטה בחברת סולגרין במשא ומתן לפירוק השותפות

החברה דיווחה שלהב אל.אר וג'נריישן קפיטל - שמחזיקות בחלקים שווים בלהב שהיא בעלת השליטה - מקיימות מו"מ להיפרדות בעקבות חילוקי דעות שהתגלעו ביניהן

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי ג'נריישן קפיטלצילום: תמוז רחמן
יורם גביזון

פחות משנה לאחר שאלי להב ואיליק רוז'נסקי צירפו לגרעין השליטה בחברת להב את חברת ג'נריישן קפיטל שבשליטת ארז בלשה ויוסי זינגר, החליטו שני הצדדים על פירוק השותפות ביניהם.

חברת סולגרין שבשליטת להב (65%) דיווחה שלהב אל.אר וג'נריישן - שמחזיקות בחלקים שווים בלהב - מקיימות מו"מ להיפרדות בעקבות חילוקי דעות שהתגלעו ביניהן. ג'נריישן קפיטל, שנסחרת בבורסה בשווי של 354 מיליון שקל, רכשה בהקצאת מניות  50% מהונה של להב בספטמבר 2018 תמורת 32 מיליון שקל והלוואת בעלים של 1.5 מיליון שקל.

סולגרין היא שחקן קטן יחסית בשוק האנרגיה הפוטו-וולטאית בישראל. החברה, שנסחרת בשווי של 89 מיליון שקל, מחזיקה במערכות פוטו-וולטאיות, שמותקנות על גגות בהספק מותקן כולל של 1.3 מגה-ואט, וכן היא השותף הכללי בשותפות המוגבלת אודם-אנלייט שברשותה מערכות פוטו וולטאיות בהספק כולל של 3 מגה-ואט. בנוסף, היא בעלת מערכות פוטו-וולטאיות בהספק של 200 קילו-ואט שמותקנות על גגות.

סולגרין רכשה בסוף מאי 2019 מידי חברת OPC את השליטה בחברת גרינדיי שמחזיקה בצבר פרויקטים בפיתוח בדרום הארץ בהספק כולל של 200 מגה-ואט, תמורת 1.5 מיליון שקל במזומן ותמורת מותנית של 1.25 מיליון שקל. סולגרין הפסידה 633 אלף שקל במחזור של 2.5 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019 בהשוואה להפסד של 719 אלף שקל במחזור של 2.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018.

ג'נריישן קפיטל מעורבת בפרויקטים משמעותיים הרבה יותר וגייסה 53 מיליון שקל בהנפקת מניותיה במארס 2019. החברה מחזיקה ב-49% ממניותיה של בון תור שמחזיקה ב-50% ממניות חברת האוטובוסים מטרופולין וכן היא מחזיקה ב-50% ממניותיה של רפק אנרגיה שמייצרת חשמל בטכנולוגיית קוגנרציה באמצעות גז טבעי. רפק מחזיקה ב-31% מקבוצת MRC Alon Tavor Power שזכתה בתחילת יולי 2019 במכרז חברת החשמל לרכישת הבעלות המלאה בתחנת הכוח באלון תבור, שהספקה 600 מגה-ואט תמורת 1.9 מיליארד שקל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker