באטמ תירשם למסחר בתל אביב במסגרת הרישום הכפול

החברה נסחרת בבורסה הראשית בלונדון בשווי של 823 מיליון שקל, וצפויה להיכלל במדד ת"א 90

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבורסה לניירות ערךצילום: אייל טואג
יורם גביזון

מגמת הירידה במספר החברות בבורסה בתל אביב תיבלם, לפחות זמנית, לאור הרישום הצפוי של חברת באטמ למסחר, במסגרת הרישום הכפול. באטמ נסחרת בבורסה הראשית בלונדון החל מיולי 1999 בשווי של 823 מיליון שקל, לאחר ירידה של 9.5% מתחילת 2019. היא תחל להיסחר בתל אביב ב-11 ביולי, ועל בסיס שווי השוק הנוכחי שלה היא צפויה להיכלל במדד ת"א 90. באטמ נסחרת בבורסה בתל אביב עד למארס 2015 ונמחקה מהמסחר לפי שווי של 385 מיליון שקל לאחר שנתיים וחצי של מסחר מקביל בישראל ובאנגלי. באטמ הסבירה אז שהיא נמחקת מהמסחר לאחר שלא הושגה התקדמות ביישום סליקה אלקטרונית בין הבורסה בתל אביב והבורסה בלונדון. 

החברה מסבירה את הרישום למסחר בתל אביב בצורך לספק פלטפורמת מסחר מקומית למשקיעים מוסדיים ישראלים שהפכו באחרונה למשקיעים בחברה, ולהרחיב את בסיס המשקיעים - וזאת במטרה לשפר את הנזילות והסחירות של מניות החברה.

באטמ גייסה לאחרונה 18 מיליון דולר , כמחצית מסכום זה ממשקיעים ישראליים, ולא תנפיק מניות נוספות כחלק מהרישום למסחר בתל אביב. החברה צפויה להמשיך לדווח על תוצאותיה הכספיות במתכונת החלקית והמאוחרת, שמותרת על פי כלליה של הבורסה האנגלית.

באטמ העסיקה בעבר את בנימין נתניהו כיועץ לאסטרטגיה בינלאומית לאחר שהובס בבחירות ב-1999 על ידי אהוד ברק. באטמ שמנוהלת על ידי צבי מרום, מפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות תקשורת וסייבר וכן ציוד רפואי לבדיקות מעבדה. החברה, שמעסיקה 1,054 עובדים, הרוויחה 358 אלף דולר במחזור של 120 מיליון דולר ב-2018, בהשוואה לרווח של 233 אלף דולר במחזור של 107 מיליון דולר ב-2017.

באטמ ציינה בסקירת המנהלים לדו"חות הכספיים של 2018 כי היא נכנסת ל-2019 עם צבר הזמנות גדול משמעותית בשתי החטיבות העיקריות שלה, בעקבות גידול בביקוש למוצרים שהושקו באחרונה. הצמיחה בהזמנות בולטת בעיקר בחטיבה המוצרים הדיאגנוסטיים, שצפויה לעבור לאיזון בעקבות גידול חד במכירות וצעדי התייעלות שננקטו בה. חטיבה זו הציגה הפסד תפעולי של 1.1 מיליון דולר במחזור של 62 מיליון דולר ב-2018, בהשוואה להפסד תפעולי זהה במחזור של 57 מיליון דולר ב-2017.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker