אנלייט חתמה על הסכם לפיתוח פרויקטים ב-600-300 מגה-ואט בספרד

שיתופי הפעולה נוגעים לפרויקטים של אנרגיית רוח ואנרגיה סולארית ■ אנלייט צפויה להעמיד ערבויות בסכום של 40 אלף יורו למגה-ואט

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מייסדי אנלייט, מימין: צפריר יואלי, גלעד יעבץ, עמית פז
מייסדי אנלייט, מימין: צפריר יואלי, גלעד יעבץ, עמית פז צילום: אנלייט

אנלייט, המנוהלת על ידי גלעד יעבץ, מרחיבה את פעילותה בשוק האנרגיה המתחדשת בספרד: החברה חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם יזמים מקומיים לפיתוח פרויקטים של אנרגיית רוח ואנרגיה סולארית. לפי הערכת החברה, ההספק הפוטנציאלי המצרפי של הפרויקטים - הממוקמים בסמוך לפרויקט Gecama של החברה בספרד - יגיע ל-600-300 מגה-ואט.

על פי הסכמי שיתוף הפעולה, אנלייט ושותפיה המקומיים יממנו במשותף את עלויות הפיתוח, בסכומים שאינם מהותיים לאנלייט. אנלייט צפויה להעמיד ערבויות בסכום של 40 אלף יורו למגה-ואט לשם חיבור הפרויקטים לרשת וניהול המערכת ולטובת שמירת ההספק הנדרש לחיבור לרשת. הערבויות יועמדו כתלות בקצב ובהיקף של הפרויקטים שיבשילו לחתימה על הסכמי חיבור.

אנלייט מציינת כי עם השלמת הפיתוח, היא תרכוש את הזכויות של שותפיה המקומיים בכל פרויקט בתמורה שתחושב על פי מפתח שנקבע בהסכם לכל מגה-ואט הספק שיחובר לרשת. החברה מציינת כי הסכם שיתוף הפעולה הנוכחי הוא חלק מהאסטרטגיה שלה למנף את יכולות הפיתוח, ההקמה והמימון שלה, ואת יתרונותיה היחסיים בייזום פרויקטים של אנרגיה מתחדשת בשוק הישראלי והבינלאומי - כדי להשיג תשואות גבוהות מהתשואות של משקיעים פיננסיים.

אנלייט רכשה ביולי 2018 את הבעלות המלאה בפרויקט אנרגיית רוח בהספק כולל של 300 מגה-ואט באתר Gecama, מדרום למדריד, במחוז קסטייה לה מנצ'ה בספרד. החברה מעריכה כי ההשקעה הכוללת בפרויקט תהיה 360-320 מיליון יורו, ושיעור ההון העצמי הנדרש לו יהיה 40%-50%.

פרויקט של אנלייט בקרואטיהצילום: אנלייט

ההכנסות הצפויות מפרויקט Gecama מוערכות ב-45-40 מיליון יורו לשנה בעשר שנותיו הראשונות, בהתבסס על הסכמים למכירת חשמל לצרכנים גדולים, או חברות בעלות דירוג אשראי גבוה. החברה מעריכה כי ההכנסות לאחר עשר שנותיו הראשונות של הפרויקט יגיעו ל-65-55 מיליון יורו לשנה, כתלות במחירי השוק של החשמל ובתמהיל מכירות החשמל של הפרויקט בין מכירה ישירה ללקוחות לבין מכירה בהסכמים מסחריים לטווח ארוך. כושר הייצור הנוכחי של החברה מגיע ל-202 מגה-ואט, שהניב לה הכנסות של 221 מיליון שקל לשנה ב-12 החודשים שהסתיימו במארס 2019.

אנלייט סיימה את הרבעון הראשון של 2019 ברווח של 10 מיליון שקל במחזור של 58 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 14 מיליון שקל במחזור של 36 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 2 מיליארד שקל, לאחר עלייה של 2.6% במסחר היום ועלייה של 68% מתחילת השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker