ברקת רמז לאלשטיין: תתקשה לקבל היתר שליטה בכלל ביטוח

בפגישה בין השניים, הבהיר ברקת לאלשטיין כי לא הכריע סופית בנושא ■ אם אלשטיין לא יקבל את היתר השליטה בכלל, הוא ייאלץ למכור את מניותיה בבורסה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין
אסא ששון

בשבוע שעבר ערך בעל השליטה באי.די.בי, אדוארדו אלשטיין, פגישה עם הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, משה ברקת. בפגישה הבהיר ברקת לאלשטיין כי הוא ממשיך לבחון את בקשתו להיתר שליטה בכלל ביטוח, וכי עדיין לא הכריע בנושא. ואולם על פי האינדיקציות שברקת שידר לאלשטיין, סיכוייו לקבל את ההיתר נמוכים.

על פי חוק הריכוזיות, נדרשת אי.די.בי להכריע אם להיוותר עם האחזקות בדסק"ש או עם כלל ביטוח. באחרונה נכנסו לכלל ביטוח מנכ"ל שיכון ובינוי אייל לפידות, יקיר גבאי ומורי ארקין, בהשקעה של 150 מיליון שקל - כך שכל אחד מהם מחזיק ב-5% ממניות כלל ביטוח. כניסתם הקלה על אלשטיין להמשיך במתווה מכירת מניות כלל ביטוח - כפי שקבעה המפקחת על הביטוח הקודמת, דורית סלינגר.

אלשטיין מכר כ-20% ממניות כלל ביטוח בעסקות החלף, מהלך שלא מצא חן בעיני ברקת. ברקת דרש להפסיק את הפעולות, שכן עסקה מסוג זה יכולה לאפשר לאלשטיין לחזור ולרכוש את מניות כלל ביטוח שמכר בעתיד. אם אלשטיין לא יקבל את היתר השליטה המיוחל בכלל ביטוח, הוא ייאלץ למכור את מניותיה בבורסה.

משה ברקת
משה ברקתצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker