קרן אלטו של מודי כידון מכרה שני נכסים מסחריים בארה"ב בכ-40 מיליון דולר

המכירה מגלמת רווח של 50% על ההון העצמי ■ אלטו קרנות נדל"ן הוקמה ב-2010 וגייסה כ-1.2 מיליארד שקל לשלוש קרנות ■ המשקיעים כוללים בין היתר את אלטשולר, איילון ופסגות

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מודי כידון
מודי כידוןצילום: יוסי צבקר
ערן אזרן
ערן אזרן

קרן אלטו (ALTO), המתמחה בהשקעה בנדל"ן מסחרי מניב בארה"ב, מימשה שני נכסים ברבעון השני של 2019 בתמורה כוללת של 40 מיליון דולר וברווח כולל של 50% על ההון העצמי - כך נמסר מהקרן. המימושים כללו את המרכז התעשייתי Yakima, הסמוך לסיאטל, תמורת 24.5 מיליון דולר, וברווח של 100% על ההון העצמי; וכן את Riverside Crossing, מרכז מסחרי בדרום קרוליינה שנמכר ב-15.4 מיליון דולר.

מכירת Riverside Crossing מצטרפת לשני מימושים קודמים בנכס: יחידת קרקע שמומשה במאי 2017 ושטח מסחרי נוסף שפותח ואוכלס במלואו ונמכר במארס 2019. בקרן ציינו כי התמורה מהמכירות משקפת רווח נוכחי של 40% על ההון העצמי. בקרן ציינו כי יתרת הנכס כוללת יחידת קרקע ומבנה מסחרי בשטח של 600 מ"ר, כך שעם מימוש החלק הנותר, הרווח הצפוי מהעסקה הוא 63% מההון העצמי.

אלטו קרנות נדל"ן הוקמה ב-2010 וגייסה עד כה כ-1.2 מיליארד שקל לשלוש קרנות שונות. מיום הקמתה רכשה 61 נכסים, בשווי 1.1 מיליארד דולר ובשטח כולל של 1.1 מיליון מ"ר. הקרן ביצעה 26 מימושים בתשואה שנתית נטו (Net IRR) בסך של 20% - כך לפי נתונים שסיפקה הקרן.

YAKIMA

המשקיעים בקרן כוללים גופים מוסדיים, כמו אלטשולר שחם, חברת הביטוח איילון, בית ההשקעות IBI, קופת הגמל של עובדי בנק לאומי, קופת הגמל של עובדי בנק דיסקונט, קרן הפנסיה גלעד, קופות מפעליות שונות בניהולן של פסגות, IBI, מנורה ומיטב דש.

מייסדי אלטו, מודי כידון ויניב מלמוד, ציינו כי "הקרן תמשיך ביישום התוכנית העסקית להשבחת נכסי הפורטפוליו והשאת ערך משמעותי למשקיעיה. בנוסף, וכפי שניתן ללמוד מעסקת מכירת  Riverside Crossing, אנחנו ממשיכים לראות ביקוש משמעותי לנכסים מסחריים איכותיים בשווקים הצומחים בארה"ב.

RIVERSIDE CROSSING

"הקרן תמקד את השקעותיה מבחינה גיאוגרפית ותשקיע ב-12 שווקים צומחים בארה"ב בעלי נתונים מקרו כלכליים ודמוגרפיים טובים (בעיקר בדרום ארה"ב), במטרה להשיג שיעורי תשואה שנתית נטו הנעים בטווח של 14%-12%".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker