גיוס חזק למקס: 720 מיליון שקל באג"ח - בריבית של 1.14%

במהלך הגיוס התקבלו ביקושים של 1.5 מיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל מקס, רון פאינרו
מנכ"ל מקס, רון פאינרוצילום: מוטי מילרוד

חברת כרטיסי אשראי מקס איט (לשעבר לאומי קארד) זוכה הערב להבעת אמון משוק ההון הישראלי - ומשלימה בהצלחה גיוס של סדרת אג"ח ג' חדשה המדורגת בדרוג AA-.

במכרז שהתקיים היום (ד') זכתה מקס לביקושים מגופים מוסדיים גדולים (חברות ביטוח ובתי השקעות) בהיקף גבוה של כ-1.51 מיליארד שקל - זאת לעומת 500 מיליון שקל שהחברה תכננה לגייס. בסופו של דבר מקס, המנוהלת ע"י רון פאינרו, נענתה לביקושים של 720 מיליון שקל, והתמורה שתתקבל תשמש את מקס לפעילות שוטפת.

הריבית שנקבעה שיישאו האג"ח, שהן בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של כ-1.6 שנים היא 1.14%- מדובר בריבית המגלמת מרווח של 0.77% לעומת אג"ח ממשלתיות בעלות מח"מ דומה. האג"ח של מקס, שהיא חברה פרטית, לא יהיה סחיר בבורסה - אלא יירשם בפלטפורמת רצף מוסדיים.

את גיוס האג"ח של מקס הובילו לידר הנפקות ולאומי פרטנרס חתמים, והשתתפה גם מנורה חיתום. מטעם מקס איט הובילו את הגיוס טובי פישביין סמנכ"ל כספים של החברה ואיתי נברה מנהל גיוסים וקשרי משקיעים.

מקס נמכרה בפברואר האחרון ע"י בנק לאומי וקבוצת עזריאלי לקרן ההשקעות הפרטיות האמריקאית ורבורג פינקוס תמורת 2.5 מיליארד שקל - שווי הגבוה בכ-35% מהונה העצמי של מקס איט. בהמשך, צירפה ורבורג פינקוס כשותפים את חברות הביטוח כלל ומנורה מבטחים וכן את אלייד השקעות שבראשות פרופ' יצחק סוארי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker