תדיראן רוכשת 70% מחברת המיזוג התעשייתי פח תעש בכ-100 מיליון שקל

תדיראן מסבירה כי הרכישה היא אסטרטגית ומשמעותית, ואף מנוע צמיחה לפעילות בתחום מיזוג האוויר בישראל ■ מניית תדיראן עולה 4.3%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
משה ממרוד, בעל השליטה ומנכ"ל תדיראן הולדינגס
ערן אזרן

תדיראן הולדינגס, בשליטת משה ממרוד, הודיעה היום (רביעי) על עסקת אסטרטגית לרכישת השליטה (70%) בקבוצת פח תעש, העוסקת במיזוג לתחומי המסחר, התעשייה והחדרים הנקיים. תדיראן תשלם עבור פח תעש – שמחזיקה בחברות פח תעש (אשקלון) ודי.אנד.פי חדרים נקיים  - 100.1 מיליון שקל. יתרת המניות (30%) יוותרו בידי בעלי מניות המיעוט – ובהם אהרון שפירא, מייסד ומנכ"ל משותף בפח תעש, ואבי כהן, מנכ"ל משותף, שימשיכו לנהל את הקבוצה.

קבוצת פח תעש - שמעסיקה כ-250 עובדים - פועלת בתחום מיזוג וטיפול באוויר במגזר התעשייתי, בין היתר בתחומי הסמיקונדקטור, הפארמה, הבניין והחקלאות. לפח תעש זרוע תכנון, זרוע ייצור וזרוע ביצוע והקמת פרויקטים הכוללים ייצור והרכבה של מערכות מיזוג אוויר מורכבות המותאמות באופן ספציפי לדרישות הלקוח.

"כחלק מהתוכנית האסטרטגית של תדיראן, הגדרנו את תחומי מיזוג האוויר המסחרי והתעשייתי כמנועי צמיחה. רכישת השליטה בקבוצת פח תעש הופכת את תדיראן לקבוצה המובילה בתחום המיזוג התעשייתי, מחזקת את תחום מיזוג האוויר המסחרי והיא משמעותית עבורנו למימוש אחד מיעדי הקבוצה", אמר משה ממרוד, מנכ"ל ובעל השליטה בתדיראן הולדינגס.

"רכישת קבוצת פח תעש מכניסה את תדיראן לתחום הטיפול באוויר בתעשיית הסמיקונדקטור שצומחת בשנים האחרונות, ומחזקת את מעמדה של תדיראן כשחקן מוביל במיזוג וטיפול באוויר בכלל המגזרים - ביתי, מסחרי ותעשייתי. הרכישה תומכת בתוכניות הצמיחה של תדיראן על ידי הרחבת סל הפתרונות ותאפשר כניסה לתחומי פעילות נוספים", הוסיף ממרוד. בתגובה להודעה עולה מניית תדיראן ב-4.3%.

במועד השלמת העסקה תוענק למוכרת אופציית PUT ולתדיראן תוענק אופציית CALL, שתאפשר לרכוש את יתרת המניות (30%). האופציות יהיו ניתנות למימוש לאחר שלוש שנים ממועד השלמת העסקה ולמשך תקופה של שלוש שנים. השלמת העסקה תלויה בהתקיימותם של תנאים מתלים לרבות אישור הממונה על התחרות, קבלת אישורו של לקוח מהותי של הקבוצה ועוד.

תדיראן עוסקת ביבוא, ייצור ושיווק מערכות מיזוג אוויר. מניית החברה עלתה ב-12 החודשים האחרונים בכ-40%, ושווי החברה גבוה ממיליארד שקל. החברה סיימה את הרבעון הראשון של 2019 עם רווח של 7.6 מיליון שקל - שיפור של 22% לעומת הרבעון המקביל ב-2018. הכנסותיה של תדיראן צמחו בתקופה זו ב-17%, ל-173 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker