רני צים מעמיק את פעילותו במגזר הערבי: הגדיל האחזקה במרכזים בטמרה וטייבה ל-75%

רני צים מרכזי קניות תשלם עבור שני הנכסים תמורה השווה ל-25% מסכום הערכת השווי של שני הפרויקטים בתום שלוש שנים ממועד פתיחתם לקהל הרחב, בניכוי עלויות ההקמה של כל אחד מהפרויקטים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רני ציםצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן

רני צים מרכזי קניות מעמיקה את אחיזתה בפעילות במגזר הערבי.החברה דיווחה היום (רביעי) על הסכם לרכישת מחצית מאחזקותיה של שותפתה בפרויקטים בטמרה וטייבה, חברת מידאס, כך שלאחר השלמת המהלך תחזיק רני צים מרכזי קניות ב-75% מהפרויקטים, שמתוכננים לפעול תחת המותג SEVEN.

רני צים מרכזי קניות תשלם עבור שני הנכסים תמורה השווה ל–25% מסכום הערכת השווי של שני הפרויקטים בתום שלוש שנים ממועד פתיחתם לקהל הרחב, בניכוי עלויות ההקמה של כל אחד מהפרויקטים האמורים.

רני צים מרכזי קניות נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-275 מיליון שקל. החברה פועלת בתחום ההקמה והניהול של מרכזים מסחריים, וכן ברכישה, ייזום והשבחת קרקעות - בעיקר בערי הפריפריה בישראל ובמגזר הערבי. החברה מחזיקה בין היתר במרכזי קניות בערד, בנתיבות, בבית שאן ובמעלות. רני צים ביצעה הנפקה לפני כשנה וחצי. מאז, המניה כבר ירדה בכ-15%, אך תיקנה לאחר מכן את הירידות – כך שהמשקיעים מורווחים כ-5% ביחס למחיר בהנפקה.

רני צים מרכזי קניות סיימה את הרבעון הראשון של 2019 עם עלייה בהכנסות לכ-9.6 מיליון שקל. ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) של החברה ברבעון הראשון 2019 עלו ב-18% לכ-9.2 מיליון שקל והרווח התזרימי הנקי (FFO) עלה בשיעור דומה לכ-4.3 מיליון שקל. ההון העצמי של רני צים, שהשלימה הנפקת מניות ב-2018, הסתכם בסוף הרבעון הראשון 2019 בכ-313 מיליון שקל.

רני צים, מנכ"ל רני צים מרכזי קניות, מסר: "אנו נמצאים כיום בתנופת התפתחות והרחבת פעילות במגזר הערבי. פעילות זו היא מנוע צמיחה משמעותי עבור רני צים מרכזי קניות, ואנו מזהים בה פוטנציאל רב ליצירת ערך ויתרון יחסי בשוק הקמעונות. אשתקד השקנו בהצלחה רבה ובתפוסה של קרוב ל-100% את המרכזים המסחריים בירכא ואום אל-פאחם, אנו מקדמים כיום תכנון של עוד שבעה פרויקטים במגזר הערבי, ופועלים לאיתור הזדמנויות פיתוח והשבחה נוספות במגזר זה ליצירת ערך לבעלי המניות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker