"רוסק עמינח הפכה את לאומי מבנק רדום - לאחד המובילים בתחום הדיגיטלי"

מיכה גולדברג, אנליסט בנקים ומנהל מחלקת מחקר באקסלנס ברוקראז', התייחס לעזיבתה של רקפת רוסק עמינח את לאומי: "יצטרכו להמשיך את השינויים שהחלה" ■ האנליסט הוריד את המלצתו ל"תשואת שוק", בגלל האי-ודאות שתאפיין את הבנק בתקופה הקרובה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רקפת רוסק עמינח
רקפת רוסק עמינחצילום: דוברות הכנסת / יצח

מיכה גולדברג, אנליסט בנקים ומנהל מחלקת מחקר באקסלנס ברוקראז', התייחס היום (ב') לעזיבת רקפת רוסק עמינח את בנק לאומי לאחר 15 שנים, שמתוכן היא כיהנה שבע שנים כמנכ"לית. "בשבע השנים האחרונות רוסק עמינח הפכה את בנק לאומי מבנק רדום, שדומה לשאר הבנקים בישראל, לאחד המובילים בתחום הדיגיטלי, תוך הוצאה לפועל של מהלכי התייעלות מקיפים", הוא כתב בסקירת עדכון ללקוחות.

גולדברג הוסיף כי "המשקיעים נהנו במהלך תקופתה של רוסק עמינח מהחזר גבוה. המנכ"ל החדש יצטרך להמשיך את השינויים שעבר הבנק בתחום הדיגיטלי; לקצץ בהוצאות; לטפל במעבר של המטה המרכזי מחוץ לתל אביב; ולגבש אסטרטגיה עתידית".

האנליסט העלה את מחיר היעד למניית לאומי ל-26.5 שקל, הגבוה בכמה אחוזים מהמחיר שלה בבורסה. בנוסף, הוא הוריד את המלצתו מ"קנייה" ל"תשואת שוק", בגלל האי-ודאות שתאפיין את בנק לאומי בתקופה הקרובה. "אנחנו לא יכולים שלא לתהות אם אלדד פרשר (מנכ"ל מזרחי טפחות) וסמדר ברבר צדיק (מנכ"לית הבינלאומי) יצטרפו בקרוב אל המנכ"לים הפורשים (רוסק עמינח, אריק פינטו, לילך אשר טופילסקי; מ"ר), בעקבות הגבלות שכר במוסדות הפיננסיים והגברת הרגולציה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker