אחרי מאי האדום, קופות הגמל חזרו לעלות ביוני

בחודש האחרון הניבו קופות הגמל הכלליות תשואה ממוצעת של כ-1.9%, כפי שעולה מאומדן ראשוני של בית ההשקעות מיטב דש

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
גרף השקעה
עלייה ביוני - לאחר ירידות במאי צילום: Dreamstime
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

בחודש יוני חזרו קופות הגמל להניב תשואות חיוביות, לאחר שחודש מאי היה החודש הראשון מתחילת השנה שבו השיגו תשואה שלילית. התשואה בקופות הגמל הכלליות עמדה על כ-1.9% בקופות הגדולות, כשהטווח בתעשייה נע בין 1.5% ל-2.3%. קופות הגמל המנייתיות השיגו תשואה של כ-3.5% בטווח של 2.5% עד 4.5%. הקופות המדדיות הניבו תשואה של כ-1% בממוצע וקופות הגמל השקליות הניבו תשואה של 0.5% בממוצע.

לדברי אבי ברקוביץ', משנה למנהל השקעות ראשי מיטב דש גמל ופנסיה העליות בשווקי המניות בארץ ובעולם, כמו גם באיגרות החוב הקונצרניות והממשלתיות בארץ, פעלו כגורם חיובי לתשואות הקופות החודש. לדבריו, שוקי המניות בעולם הציגו מגמה חיובית חזקה מאוד בחודש החולף.

בארה"ב המדדים המובילים נהנו מעליות חדות, כאשר מדד ה-S&P עלה ב-6.9%, מדד הנאסד"ק עלה ב-7.4% ואילו מדד הדאו עלה ב-7.2%. באירופה נרשמה גם כן מגמה חיובית, כאשר ה-DAX הגרמני עלה ב-5.7%, ה-CAC הצרפתי עלה ב-6.4% וה-Eurostoxx 50 עלה ב-5.9%. גם ביפן הייתה מגמה חיובית אך מתונה מעט יותר, כאשר מדד הניקיי עלה ב-3.3%. גם המדד העולמי של השווקים המתפתחים עלה ב-5.7%.  

גם בשוק המניות בארץ נרשמו עליות, אך הן היו מתונות ביחס לעולם: מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125 עלו ב-3.5% כל אחד. מדד ת"א 90 עלה ב-3.4%. באג"ח הקונצרני המקומי נרשמו גם כן עליות כאשר מדד התל בונד 20, מדד התל בונד 40 ומדד תל בונד 60 עלו ב-1.0% כל אחד. איגרות החוב הלא מדורגות דווקא ירדו ב-0.9%. גם באיגרות החוב הממשלתיות נרשמה תשואה חיובית של 0.8%, כאשר איגרות החוב הצמודות למדד עלו ב-1.1% ואיגרות החוב השקליות עלו ב-0.7%.

כשבוחנים את התשואות של קופות הגמל במחצית הראשונה של 2019, ההערכה של מיטב דש היא שקופות הגמל הכלליות הניבו תשואה חיובית גבוהה במיוחד - של 7.2%, וקופות הגמל המנייתיות הניבו תשואה של כ-12.6%. תשואה של 4.7% נרשמה מתחילת השנה לקופות הגמל המדדיות ותשואה של 3.2% לקופות הגמל השקליות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker