אסא ששון

חברת אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין החלה לפנות הערב (א') לגופים מוסדיים על מנת להפיץ בין 10% ל-15% ממניות גב ים, בהנחה של 4%-3% ביחס למחיר הסגירה שלה.

המכירה תאפשר לאי.די.בי ולדסק"ש לרדת משליטה בגב ים ובכך למעשה לענות על דרישת חוק הריכוזיות. את ההפצה מלווה חברת החיתום של אפסילון.

המכירה של גב ים מגיעה ערב אסיפת בעלי האג"ח של אי.די.בי, כאשר על הפרק תעמוד הדרישה שלהם להוכחה כי אי.די.בי מסוגלת לעמוד בהתחייבויות שלהם. המכירה עשויה לאותת כי אלשטיין הוא בעל כוונת אמת לעמוד בהתחייבויות שלו.

מוקדם יותר התייחס אלשטיין לדרישות בעלי האג"ח: "אנחנו מאמינים שיש לנו פתרונות טובים לניהול נכון יותר של האתגרים העומדים בפנינו. לצערי, במקביל למציאת פתרונות, בעלי עניין מסוימים פועלים בצורה מכוונת ליצירת אקלים נגטיבי על מנת לקדם אינטרסים צרים וזרים שלהם. הם חייבים להבין שהם לא פוגעים רק בנו אלא גם בעצמם, אני מקווה שההיגיון הבריא יכריע והם יפסקו מכך.

"עם זאת, אני קשוב ומבין לליבם של בעלי האג"ח. אני מאמין שהם פועלים מתוך אחריות. הם חשים בימים אלה חוסר ביטחון, ומתפקידי להיות רגיש לזה. אני עושה כמיטב יכולתי על מנת לבנות עימם בסיס איתן של אמון הדדי. אני והצוות שלי נמצאים עימם בדיאלוג פתוח ורציף. למרות זאת, אני מקווה שנגיע כולנו לבסיס משותף של הסכמות, כך שנוכל להזיז את המכשולים ולהתמקד בניהול סוגיות דחופות וחשובות".

אלשטיין ציין עוד כי: "בצד התלהטות הרוחות והלחץ האסרטיבי מצד מחזיקי האג"ח, אסור לשכוח כי במשך 7 השנים האחרונות, השקענו כ-2.7 מיליארד שקל בחברה, כסף שהגיע מחוץ לישראל לטובת המשק הישראלי. עמדנו בכל התחייבויותינו ושילמנו לכל בעל חוב את חובו. פעלנו להפחתת הדווידנדים, ואף הפסקתם במקרים מסוימים, על מנת שהרווחים ישובו ויושקעו בחברות עצמן, זאת מתוך רצון לחזק את המבנה הפיננסי שלהן ולהגדיל את היקף ההשקעות תומכות הצמיחה, קיבלנו אותן במצב של צימאון על גבול ההתייבשות – והובלנו אותן להשקעות שיכריעו את עתידן, קחו לדוגמא את שופרסל, סלקום וגב ים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker