דירקטוריון מגדל אישר חלוקת דיווידנד של 350 מיליון שקל

בשלב הראשון תעביר מגדל ביטוח את הדיווידנד לחברה האם מגדל אחזקות, ובהמשך הוא יחולק לבעלי המניות - במועד שטרם נקבע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה אליהוצילום: אייל טואג

חברת הביטוח מגדל קיימה היום (א') ישיבת דירקטוריון מיוחדת, שבה הציגה הנהלת החברה את עמידתה בדרישות סולבנסי 2. לפי דיווח החברה, היא השיגה את יעד ההון ל-2018, והקדימה את העמידה ביעד ל-2019. עודף ההון הוא כ-1.2 מיליארד שקל ויחס כושר הפירעון הוא 110% - ולכן הוחלט על חלוקת דיווידנד של 350 מיליון שקל. עודף ההון לאחר החלוקה יסתכם ב-850 מיליון שקל, ויחס כושר הפירעון ב-107% - גבוה מיעד ההון שקבע הדירקטוריון לתקופה. הדיווידנד יחולק בשלב ראשון מחברת הביטוח למגדל אחזקות, ושם ימתין לחלוקה לבעלי המניות, במועד שטרם נקבע.

סולבנסי 2 היא דירקטיבה אירופית הקובעת כי חברות הביטוח נדרשות לרתק הון בהתאם לסיכונים העסקיים שלהן. בשנים האחרונות חסר למגדל הון לפי חישוב זה, ועל כן לא יכלה לחלק דיווידנד. מצב זה גרם לעימותים בין בעל השליטה בחברה שלמה אליהו לבין הפיקוח על הביטוח.

תקנות סולבנסי 2 נכנסו בתחילת 2017 - ומגדל מצאה את עצמה בבעיה. חברת הביטוח הגדולה בישראל נאלצה על פי התקנות להותיר כרית ביטחון גדולה מאוד - מה שיצר בור אדיר של כשישה מיליארד שקל בהון שלה. החברה לא ויתרה - רתמה את חברי הכנסת, את היו"ר הקודם יוחנן דנינו, והצליחה לשנות במעט את רוע הגזירה.

עם זאת, בשנתיים האחרונות רשמה מגדל חוסר של כמיליארד שקל בהון העצמי שלה.  עכשיו היא הצליחה לסגור אותו, מה שמאפשר לה לחלק את הדיווידנד. אולם חשוב להבין כי כרית הביטחון של סולבנסי משתנה בין היתר בהתאם לתנודות שוק ההון והריביות, ובמצב שכזה עלולה מגדל להיקלע מהר מאוד שוב למצב של חוסר הון - כרית הביטחון שמגדל מותירה עכשיו עונה בדיוק, על הגבול, לדרישות סולבנסי.

חלוקת הדיווידנד דרושה את אישור רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון. החברה מסרה כי "הרשות מודעת לתהליכים אותם עוברת החברה".

יו"ר החברה, ניר גלעד: "לאחר שלוש שנים של בניית כרית הון והטמעת מערכת ניהול סיכונים בהתאם ליעדי היציבות, מגדל חוזרת למסלול חלוקת דיווידנד, לאחר שעמדה בכל היעדים שהוצבו על ידי דירקטוריון החברה. אנו מדווחים היום על עמידה מוחלטת ביעדים הרגולטוריים והפנימיים, לפיהם יחס כושר הפירעון של מגדל משלים את יעדי השנה, ומקדים לעמוד גם ביעדי 2019. חלוקת הדיווידנד מותירה כרית הון אותה אנו שומרים וממשיכים לצבור בהתאם למדיניות הדירקטוריון, כך שזו תחזק את חוסנה של החברה ותאפשר לה בהמשך להתמודד עם משברים אפשריים בשווקים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker