דרמה בלאומי: המנכ"לית רקפת רוסק עמינח פורשת - לאחר 7 שנים

רקפת רוסק עמינח במכתב ליו"ר לאומי דוד ברודט: "התלבטתי לגבי העיתוי הנכון להודיע על פרישתי מהבנק. החלטתי שיהיה זה נכון להודיע על הפרישה עוד בטרם מחליט דירקטוריון הבנק על מינוי יו"ר דירקטוריון" ■ לאומי: "מועד סיום הכהונה - בחודשים הקרובים לאחר שימונה מחליף"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רקפת רוסק עמינח
רקפת רוסק עמינחצילום: מורג ביטן

דרמה בבנק לאומי: המנכ"לית רקפת רוסק עמינח הודיעה הבוקר על סיום תפקידה. רוסק עמינח מסיימת קדנציה של קצת יותר מ-7 שנים, שלוותה במהמורות ותהפוכות רבות. היא עוזבת כשלאומי נמצא כיום בשיא מבחינת ביצועיו העסקיים, כמו רווחיות ושווי שוק.

ההודעה של רוסק עמינח מצטרפת להודעות הפרישה של מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי, מנכ"ל הפועלים אריק פינטו, ראש החטיבה הקמעונאית בהפועלים רונן שטיין וראש החטיבה העסקית בדיסקונט אורית אלסטר.

בהודעת הפרישה ששלחה הבוקר רוסק עמינח ליו"ר לאומי דוד ברודט, היא כותבת בין היתר: 

"בתום שבע שנים במהלכן אני מכהנת כמנכ"לית לאומי, החלטתי כי הגיעה העת לפרוש מתפקידי. פרישתי בפועל תיעשה בחודשים הקרובים, לאחר שהדירקטוריון יחליט לגבי מינוי מנכ"ל חדש ולאחר העברה מסודרת של התפקיד למי שייבחר.

"לאחרונה התלבטתי לגבי העיתוי הנכון להודיע על פרישתי מהבנק. החלטתי שיהיה זה נכון להודיע על הפרישה עוד בטרם מחליט דירקטוריון הבנק על מינוי יו"ר דירקטוריון שיחליף אותך, בתום תשע שנות כהונתך. זאת על מנת למנוע כל אמירה שעלולה לייצר קשר בין זהות היו"ר שייבחר לבין החלטתי לפרוש.

"הצטרפתי ללאומי בשנת 2004 בתפקיד ראש החטיבה העסקית. במשך כל שנותיי בלאומי השקעתי את כל זמני, מרצי ויכולותיי למען הצלחת הבנק. מזה יותר מחמש עשרה שנים מהווה הבנק את מרכז חיי המקצועיים. אני גאה על ההישגים שהשגנו במהלך אותן שנים.

"במהלך השנים האחרונות חוללנו בלאומי, בכוחות משותפים ובהתוויית דירקטוריון הבנק, מהפכה של ממש.... לאומי כיום הוא הבנק המוביל בישראל. אני יודעת שפעילות הליבה החזקה, התשתית הארגונית שבנינו יחד, ההובלה הטכנולוגית והדיגיטלית הייחודית ללאומי, ההנהלה המוכשרת והאיכותית, יחד עם מנהלים ועובדים מסורים ומקצועיים - יהוו בסיס איתן להמשך הובלה של לאומי לעוד שנים רבות".

מבנק לאומי נמסר: "מועד סיום הכהונה של רוסק עמינח יהיה במהלך החודשים הקרובים לאחר שהדירקטוריון יחליט לגבי מינוי מנכ"ל חדש והעברה מסודרת של התפקיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker