קרן ברקת עוזרת לחברת מעלה כתר להתקרב לעסקה של 300 מיליון שקל

הקרן תעמיד אשראי של 70 מיליון שקל לצורך עסקת רכישת קרקע בגבעת שאול בירושלים מההוצאה לאור כתר ■ ההלוואה היא לשנתיים, ועל פי הערכות נושאת ריבית של 7%–8%

אסא ששון
מנכ"ל קרן ברקת, עדי גזית
מנכ"ל קרן ברקת, עדי גזיתצילום: עופר וקנין
אסא ששון

קרן ברקת מעמידה אשראי בסך 70 מיליון שקל לחברת הנדל"ן מעלה כתר של היזם אבי הדר, לצורך סגירת רכישת קרקע מההוצאה לאור כתר בגבעת שאול בירושלים.

הדר רכש את הקרקע מכתר לפני כשלוש שנים תמורת 105 מיליון שקל, והוא היה אמור לסגור את העסקה עד תחילת השבוע שעבר. במקביל פעלה החברה להשבחת הקרקע ופיתוחה. בעקבות זאת הוגשה בקשה לשינוי תב"ע כך שבמקום 30 אלף מ"ר בנייה ייבנה על השטח פרויקט משרדים ומסחר הכולל בניין בן עשר קומות, שישתרע על 13 דונם, ויכלול כ–83 אלף מ"ר משרדים וכ–17 אלף מ"ר מסחר. עלויות הפרויקט הצפוי נאמדות בכמיליארד שקל.

מי שנכנסה לתמונה היתה קבוצת הרכישה סופרין וייס, שחתמה על הסכם אופציה לרכישת הקרקע לפי שווי של כ–300 מיליון שקל, בכפוף לזכויות שיתקבלו בבקשת התב"ע. אולם אם חברת מעלה כתר לא היתה מעבירה את התמורה של 105 מיליון שקל להוצאת כתר, העסקה היתה מתבטלת ומעלה כתר, היו נדרשים לשלם קנס של כ–35 מיליון שקל.

ההלוואת הגישור של ברקת איפשרה להשלים את העסקה. ההלוואה היא לשנתיים ועל פי הערכות היא נושאת ריבית של 7%–8%. כביש הכניסה החדש לירושלים שנבנה בימים אלה, כביש 16, שבנייתו צפויה להסתיים בנובמבר 2023, יעבור בסמוך לפרויקט.

לדברי עדי גזית, מנכ"ל ברקת, העסקה פותרת מחד את מימון רכישת הקרקע ומאידך תסייע ותהווה מנוף לגיבוש קבוצת הרכישה שעתידה לרכוש את הקרקע בעתיד. לברקת עתודות כספיות של יותר ממיליארד שקל למימון פרויקטים נוספים בשנים הקרובות. ברקת נמצאת בבעלות של רוני בירם, גיל דויטש וגזית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker