תשקיף אלטשולר שחם גמל חושף: צופים להרוויח 130 מיליון שקל - גם בלי לגדול

חברת הגמל של אלטשולר שחם פירסמה היום את טיוטת התשקיף שלה לקראת ההנפקה הצפויה בסוף יולי ■ בשוק החיתום מעריכים כי החברה תונפק לפי שווי של כמיליארד שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר לוינשטיין, מנכ"ל ובעלים של אלטשולר שחם גמל ופנסיה
יאיר לוינשטיין, מנכ"ל ובעלים של אלטשולר שחם גמל ופנסיהצילום: אייל טואג
אסא ששון

אלטשולר שחם גמל ופנסיה, חברת הגמל של בית ההשקעות אלטשולר שחם, פירסמה היום (ה') את טיוטת התשקיף שלה לקראת ההנפקה הצפויה בסוף יולי. מהתשקיף עולה כי החברה צופה כי הרווח שלה ב-2019 יסתכם בכ-100 מיליון שקל, ו-130 מיליון שקל ב-2020 - גם אם מכירות החברה לא יגדלו.

עוד עולה מהתשקיף כי החברה מעריכה שגם אם תחול ב-2020 ירידה של 20% בנכסיה כתוצאה מתשואות נמוכות ושליליות, זה יוביל לכך שהיקף הנכסים שלה יהיה 93 מיליארד שקל, לעומת היקף נכסים של 90 מיליארד שקל כיום; ההכנסות יהיו 691 מיליון שקל והרווח הנקי יהיה 95 מיליון שקל.

נכסים בהיקף של 90 מיליארד שקל

אלטשולר שחם גמל ופנסיה היא חלק משמעותי מהפעילות של אלטשולר שחם. במסגרתה מנוהלות קופות הגמל, קרנות ההשתלמות וקרנות הפנסיה החדשות של בית ההשקעות. זוהי חברת חיסכון ארוך הטווח הגדולה בענף, שניהלה נכון לסוף אפריל 2019 נכסים בהיקף של 91 מיליארד שקל, מתוך 120 מיליארד שקל שמנהל בית ההשקעות.

גילעד אלטשולר
גילעד אלטשולרצילום: עופר וקנין

נכון לסוף הרבעון הראשון של 2019, הונה העצמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה הוא כ-196 מיליון שקל, והוא יצר רווח ברבעון הראשון בסך 19 מיליון שקל והכנסות מדמי ניהול בסך 158 מיליון שקל.

ב-2018 רשמה אלטשולר גמל ופנסיה רווח נקי של 40 מיליון שקל והכנסות מדמי ניהול בסך 529 מיליון שקל. על פי התשקיף, הרווח נקי של אלטשולר גמל ופנסיה עשוי להגיע  לכ-90 מיליון שקל ב-2019; וההכנסות לכ-674 מיליון שקל.

החברה עדיין לא פירסמה את שווייה לקראת ההנפקה, מאחר שהיא נמצאת בהליך של משא ומתן בנושא זה. על פי הערכות בשוק החיתום, החברה מתכננת להיות מונפקת לפי שווי של כמיליארד שקל, והיא תמכור 20%-30% ממניותיה. על פי הערכת שווי בדו"חות החברה, שווייה היה 1.2 מיליארד שקל.

כחלק מההנפקה, עובדי החברה צפויים ליהנות מתוכנית אופציות. מנכ"ל החברה יאיר לוינשטיין, שמחזיק כ-20% מהחברה, יוכל להיפגש עם סכום מזומן די נאה. במידה שהחברה אכן תונפק לפי שווי של מיליארד שקל, המשמעות היא שאלטשולר גמל ופנסיה עשויה להיסחר לפי שווי גבוה מזה של מיטב דש ולהיכנס ישירות למדדים הגדולים בבורסה - ת"א 90 ות"א 125. את ההנפקה של אלטשולר גמל ופנסיה מובילות לאומי פרטנרס חתמים ורוסאריו קפיטל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker