ויכוח על הלוואה של 400 מיליון שקל למנכ"ל דוחה את גיוס ההון של מליסרון

החוזה של המנכ"ל, אבי לוי, מסתיים בעוד כשבועיים, והוא מעוניין לקבל הלוואה כדי לרכוש 4%-5% ממניות החברה ■ בינו לבין בעלת השליטה בחברה, ליאורה עופר, יש אי-הסכמות בנושא

אבי לוי, מנכ"ל מליסרון
אבי לוי, מנכ"ל מליסרוןצילום: אביב אברמוב

מליסרון דיווחה היום (ה') כי החליטה לדחות את גיוס ההון שתיכננה, לאור אי-הסכמות בין מנכ"ל החברה, אבי לוי, לבין בעלת השליטה בחברה, ליאורה עופר, על תנאי העסקתו החדשים של לוי. החוזה של לוי מסתיים בעוד כשבועיים, ועיקר המחלוקת בינו לבין עופר נע סביב בקשתו של לוי לקבל הלוואה של 400 מיליון שקל לרכישת 4%-5% ממניות החברה.

כבר כיום מחזיק לוי ב-4% ממניות החברה, והחוזה הישן שלו מעניק לו שכר בעלות חודשית של 166 אלף שקל, בונוסים ואופציות ל-1% ממניות החברה, שאותן הוא מימש. ב-2016 ובתחילת 2017 מכר לוי מניות מליסרון בכ-133 מיליון שקל, ובסוף 2017 רכש חזרה מניות בכ-25 מיליון שקל.

לוי מעוניין להגדיל את חלקו במניות החברה, מכיוון שמהן הוא צופה את קבלת עיקר הרווח בהשאת השווי לחברה, ולאו דווקא מהתגמול השוטף. נראה כי לוי רוצה ליהנות יותר מהשאת הערך שביצע עבור עופר. בעשור האחרון עלתה מניית מליסרון במאות אחוזים, משווי חברה של 891 מיליון שקל לשווי חברה של 8.7 מיליארד שקל.

ליאורה עופר
ליאורה עופרצילום: תומר אפלבאום

בשיחה עם מקורב לנושא, הוא ציין כי "מדובר בשא ומתן בין המנכ"ל לבעלים, ועכשיו עופר תצטרך להכריע מה עדיף לה". אותו מקורב ציין כי בסופו של דבר נראה שכל צד יתפשר קצת. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker