סיכום אנליסטים: "קנייה" לשותפויות מקבוצת דלק, דו"חות אמות ווילי פוד והצד החברתי של המשבר הכלכלי המתחדש

נדב עבודי
נדב עבודי

יום המסחר השני בבורסת תל אביב נחתם בירידות שערים עם מחזורי מסחר של מיליארד שקל (נמוך מהממוצע) לאחר מגמת ההתאוששות שחלה במסחר אתמול. מדד ת"א 25 סיים בירידה של 0.7% ומדד ת"א 100 איבד 0.5% מערכו.

להלן מספר המלצות וסקירות אנליסטים נבחרות מהיום:

דש ברוקראז' מעניק לשותפויות מקבוצת דלק המלצות "קנייה" ומחיר יעד הגבוה ב-60%

משק הגז הטבעי נמצא עדיין בחיתוליו, הן בצד ההיצע והן בצד הביקוש. יעברו עוד הרבה מים סביב אסדות החיפוש וההפקה, עד שירדו דרגות החופש. בינתיים נראה כי לא חסרות הזדמנויות מעניינות הן ברמה המשקיעים והן ברמת פיתוח המשק הישראלי, אך סיכונים גם אינם חסרים", כותב הבוקר האנליסט אמיר פוסטר מדש ברוקראז', ומעניק לשותפויות חיפושי הגז והנפט הישראלית - דלק אנרגיה , דלק קידוחים ו אבנר המחזיקות בנתחים במאגרי "תמר" "לוויתן" ו"ים תטיס" - המלצת "קנייה" ברמת סיכון בינונית ומחירי יעד גבוהים בכ-60% ממחירן הבוקר בשוק.

>>> להמשך הסקירה

פסגות על דו"חות אמות: התוצאות הטובות תומכות בהמלצת "הקנייה" - מעלים את מחיר היעד

אמות פרסמה הבוקר דו"ח טוב המצביע על צמיחה ב-NOI וב-FFO בשיעור גבוה מהצפי וזאת לצד שערוכים בגין מדד ועדכון תחזיות כלפי מעלה בעיקר בגין רכישות.

בשורה התחתונה, בפסגות מדברים על דוחות טובים הממשיכים להצביע על המשך הפעילות היציבה, ומעלים את מחיר היעד מ-11 ל-11.5 (יורד ל-11.05 לאחר שינוי המס).

>>> להמשך הסקירה

לידר בהמשך לפרסום דו"חות אמות: מרבעון נוסף של תוצאות טובות הפעם עם שיערוכים

אמות פרסמה דו"חות טובים לרבעון השני של השנה. זהו רבעון נוסף בו החברה ממשיכה להפגין את עצמתה בתחום הנדל"ן המניב בישראל, ממשיכה לצמוח גם מהשבחת נכסים קיימים וגם בעקבות רכישות, וכתוצאה מכך מעלה את תחזיות ה-NOI וה-FFO לשנת 2011, כך אומרים היום בלידר שוקי הון.

>>> להמשך הסקירה

פסגות לקראת דו"חות וילי פוד: הגורמים החיוביים גוברים על הגורמים המעיבים

היום - שני ה-15.8.11 תפרסם חברת הבת וילי פוד אינטרנשיונל את דו"חותיה לפני תחילת המסחר בנאסדק.

"בשורה התחתונה", אומרים בפסגות, "עונתיות ברבעון השני מובילה לצמיחה מוגברת. אירועי החציון השני עשויים להבהיר את המגמה הכללית בפעילות החברה. להערכתנו הגורמים החיוביים גוברים על הגורמים המעיבים."

>>> להמשך הסקירה

דולר-שקל והצד החברתי של המשבר הכלכלי המתחדש

האם מקרה הדבר שראינו בחודשים האחרונים מהומות משנות משטר במזרח התיכון, יצירת תנועת "מסיבת התה" בארה"ב, הפגנות ביוון ובספרד, והתקוממות מעמד הביניים אצלנו? כנראה שלא.

מאז עלייתם של מנהיגים מדיניים-כלכליים הדוגלים בשוק חופשי, גלובליזציה, ו"היד הנעלמה" בשנות השמונים (כמו רונלד רייגן, מרגרט תאצ"ר, ואחרים), לא ראינו גל כה נרחב של חוסר שביעות רצון מן השיטה הקפיטליסטית.

>>> להמשך הסקירה

שוק ההון מניף אצבע משולשת כלפי S&P

שאלה למתחילים בעולם הפיננסי: אם חברת דירוג בינלאומית מודיעה, בהפתעה, על הורדת הדירוג של נכס - מה צפוי שיקרה למחירו בשוק? התשובה בספרי הלימוד: מחירו יירד. התשובה האמיתית, בשווקים: מחיר הנכס עלה - ובשיעור חד.

זה מה שקרה בתחילת השבוע שעבר לנייר הערך החשוב, הנזיל והנפוץ בעולם: איגרות החוב לעשר שנים של הממשל האמריקאי.

>>> להמשך הסקירה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker