מגה אור השלימה הנפקת מניות בכ-200 מיליון שקל; המשקיעים הגדולים – כלל והראל

מגה אור, שמנייתה זינקה 60% מתחילת השנה, ביצעה הקצאה פרטית של 3.3 מיליון מניות – כ-10.8% מהונה ■ ההנפקה בוצעה במחיר של 61 שקל למניה, ביחס למחיר של 62.6 שקל שבו ננעלה המניה אתמול

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
צחי נחמיאס, הבעלים והיו"ר
של מגה אור
צחי נחמיאס, הבעלים והיו"ר של מגה אורצילום: לימור זפרני

לאחר עלייה תלולה של 60% במחיר המניה מתחילת 2019, חברת הנדל"ן מגה אור השלימה אתמול גיוס אקוויטי (הון) של כ-200 מיליון שקל. הגיוס איפשר לבעל השליטה, צחי נחמיאס, לנצל את העליות במניה – שהביאו את החברה לשווי שיא של 1.9 מיליארד שקל - ולהגדיל את בסיס ההון, במחיר של דילול מינימלי.

מגה אור נסחרת כיום לפי מכפיל יוצא דופן של 1.9 על ההון העצמי. המכפיל הגבוה משקף את הערכת השוק לגבי הביצועים העתידיים של החברה, ואת אמון המשקיעים במהלכים שמוביל נחמיאס, המכהן גם כמנכ"ל. הגיוס נועד להקטין את מינופה של מגה אור, שעמד טרם הגיוס על כ-65% (חוב פיננסי נטו ביחס לבסיס ההון של החברה).

מגה אור ביצעה הקצאה פרטית של 3.3 מיליון מניות – כ-10.8% מהונה – לגופים מוסדיים. ההנפקה בוצעה במחיר של 61 שקל למניה, ביחס למחיר של 62.6 שקל שבו ננעלה המניה אתמול בבורסה.

רשימת המשקיעים כללה גופים מוסדיים מרכזיים: כלל ביטוח (כ-4%), הראל ביטוח (3.3%), מיטב דש גמל ופנסיה (1.36%), ילין לפידות גמל (1.15%), ומחוג – מנהל גמל לעובדי חברת החשמל לישראל (0.08%). בעקבות ההנפקה, נחמיאס דולל מאחזקה של 45% לאחזקה של 41%. בעלי המניות הגדולים לאחריו הם כלל ביטוח (11.6%) וילין (כ-10%).

גיוס האקוויטי נעשה אף שמגה אור דיווחה בתחילת השבוע על עסקת ענק למכירת מרכז הדואר במודיעין ליבואן קיה בישראל, רמי אונגר, בתמורה לכ-470 מיליון שקל. מדובר במחיר גבוה במיוחד ביחס למחיר הנכס בספרים, וביחס להערכות שווי קודמות שביצעו. בעסקה צפויה להניב למגה אור תזרים מזומנים חופשי של 410 מיליון שקל, ותאפשר לה לרשום רווח נקי של 110 מיליון שקל.

במאי נאלצה מגה אור להעלות את שיעור הריבית למחזיקי אג"ח ד' ב-0.25% ל-3.7%, עקב אי עמידה באמת מידה פיננסית. זאת, לאחר שהיחס בין החוב פיננסי נטו לבין ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) עלה על 10 במשך שני רבעונים עוקבים (היחס עמד על 11.2). הפרה של אמת המידה היא כאשר היחס בין החוב נטו ל-NOI עולה על 13.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker