בנק לאומי: תוספות שכר, מענקים מיוחדים - ופרידה מ-700 עובדים

לאומי הגיע להסכם שכר חדש עם העובדים, עד 2022, שיכלול תוספת שכר של כ-3.5% בשנה בממוצע ■ בנוסף חתם הבנק על הסכם קיבוצי להעסקה של עד 450 עובדי טכנולוגיה וביג דאטה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח
מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינחצילום: מורג ביטן

בנק לאומי הודיע היום (ג') כי הגיע להסכמות עם ועד העובדים לגבי גיבוש הסכם שכר חדש לתקופה של ארבע שנים (2022-2019). בין היתר סוכם בין הצדדים כי העובדים יקבלו תוספת שכר בשיעור ממוצע של 3.5% באותן שנים.

כמו כן, יקבלו העובדים מענק קידום שכר חד-פעמי בשיעור כולל של 2% בגין תוכנית ההתייעלות החדשה שעליה סוכם. מענק זה ישולם ב-2 פעימות: 1% בשנת 2019 ו-1% בשנת 2020. מלוא קידומי השכר יהיו דיפרנציאליים ובהתאם לביצועי העובד.

תוכנית ההתייעלות החדשה של לאומי, המנוהל ע"י רקפת רוסק עמינח, מתייחסת לקיטון מצבת כוח האדם בכ-700 איש עד סוף 2020 - מתוך זה כ-250 איש יפרשו במסגרת פרישה מרצון וזאת עד סוף 2019.

לאומי הודיע גם על חתימה על הסכם קיבוצי חדש לראשונה במערכת הבנקאית שלפיו יועסקו עד 450 עובדים בתחומי טכנולוגיה, דיגיטל ודאטה. הסכם זה לא יעניק לאותם עובדי הטכנולוגיה את מרכיב הקביעות ומרכיבים נוספים, אך בלאומי רואים חשיבות רבה בהעסקת כוח אדם מקצועי בתחומים הללו.

כמו כן, ההסכם החדש כולל את המרכיבים הבאים: העובדים הזכאים יקבלו מענק חתימה בגובה 6,000 שקל בגין חתימת ההסכם הקיבוצי החדש; השכר החודשי המינימלי להפרשות יעלה לסך של 6,200 שקל בשני שלבים, ב-2019 ו-2021; מרכיב ההפרשה לפנסיה לעובדים קבועים בעלי פנסיה צוברת - יוגדל.

כחלק ממהלכי ההתייעלות, לאומי יעביר בהדרגה את משרדי הנהלת הבנק מתל אביב והמרכז למתחם קש"ב בלוד, במטרה לרכז את כלל משרדי המטה תחת קורת גג אחת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker