החליפו ידיים: כלל ביטוח רכשה 10% ממניות אספן גרופ ממיטב דש

אספן, שנסחרת לפי שווי של כ-450 מיליון שקל, עוסקת בנדל"ן מניב בישראל, בגרמניה ובהולנד ■ לפי הערכות, כלל ביטוח מתעניינת באספן בשל פעילותה בשוק ההולנדי, שנהנה מביקושים ערים לנכסים מניבים

ערן אזרן
נכס של אספן גרופ בהאג
נכס של אספן גרופ בהאגצילום: ללא קרדיט
ערן אזרן

עסקה מעניינת התקיימה אתמול בין שני משקיעים מוסדיים: כלל ביטוח רכשה כ-10.2% ממניות חברת הנדל"ן אספן גרופ מידי בית ההשקעות מיטב דש בתמורה לכ-45 מיליון שקל, ולפי מחיר מניה של 7.2 שקלים. בכך חיסלה מיטב דש כמעט את כל החזקותיה במניה. לפי הערכות, כלל ביטוח מתעניינת באספן בשל פעילותה בשוק ההולנדי, שנהנה מביקושים ערים לנכסים מניבים.

אספן, שנסחרת לפי שווי של כ-450 מיליון שקל, עוסקת ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים, בהם משרדים, שירותים, מבני מסחר, תעשייה ולוגיסטיקה בישראל, בגרמניה ובהולנד; לצד פעילות של אנרגיה סולארית. בעל השליטה באספן הוא רוני צארום המחזיק בכ-48% ממניותיה, בעוד שכ-30% נוספים מוחזקים על ידי גופים מוסדיים.

אייפקס קפיטל מרקטס העניקה השבוע המלצת "קנייה" למניית אספן, במחיר יעד של 9.4 שקלים למניה, המשקף פוטנציאל עלייה של כ-30% על מחיר המניה כיום (אפסייד). זאת, לאחר שהמניה כבר זינקה 15% ב-12 החודשים האחרונים. לדברי האנליסט אורן וולך, "הנהלת אספן גרופ פעלה בשנים האחרונות לשיפור הפרופיל הפיננסי, לאור העובדה שמינוף החברה נתפס כגבוה והיווה משקולת מסוימת.

"לצד רכישות נכסים חדשים, מומשו נכסים שלהערכת החברה מוצה פוטנציאל ההשבחה שלהם ונכסים שאינם בליבת העסקים. לחברה פלטפורמה מוכחת היכולה לתמוך בהגדלת הפעילות, היא פועלת במדינות בעלות כלכלות חזקות והנהלתה מנוסה מאד בגיוס מקורות מימון", כתב וולך. עוד הוא ציין כי לחברה גמישות פיננסית המתבטאת בין השאר מהיות מרבית נכסיה בישראל לא משועבדים.

באפריל העניקה גם חברת החיתום אוריון מחיר יעד של 8.14 שקלים למניית אספן, ביחס למחיר של 7.35 שקלים כיום - כלומר פער חיובי של 11%. "אספן נהנית מאסטרטגיה עסקית שעובדת. החברה מוכיחה יכולות יצירת ערך והשבחה משמעותיות בשורה של מימושי נכסים, מציגה מיקוד עסקי תוך שותפויות אסטרטגיות עם גופים מוסדיים בישראל, וכן מציגה יכולות ייזום חשובות שצפויות להשביח נכסים ולהגדיל תלות שוכרים בנכסי החברה", כתב אלעד כהן, אנליסט ראשי באוריון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker