אורלי לוי בוחנת אפשרויות: במגעים עם אלונה ברקת ועמיר פרץ

לוי אבקסיס מנהלת בימים האחרונים מגעים עם עמיר פרץ לשילובה במפלגת עבודה ■ במקביל היא מקיימת מגעים עם ברקת ובמקרה זה השתיים ינסו לבנות יחד מפלגה חברתית חדשה ולהסתמך על כך שהפעם לא תהיה מולן מפלגת כולנו בהובלת משה כחלון

חגי עמית
חגי עמית
אלונה ברקת ואורלי לוי אבקסיס
אלונה ברקת ואורלי לוי אבקסיסצילום: ניר קידר, אילן אסייג
חגי עמית
חגי עמית

לאורלי לוי אבקסיס חסרו כ-60 אלף קולות כדי לעבור את אחוז החסימה בבחירות שהתקיימו באפריל. ניתן להניח כי הפער הגדול הזה, כמו גם העומס הפיננסי של התמודדות בבחירות בפעם השנייה בתוך חצי שנה עומדים לנגד עיניה כשהיא שוקלת את צעדיה בבחירות שיתרחשו בספטמבר הקרוב.

מן הצד השני לוי אבקסיס כן הצליחה להביא לקלפי כ-75 אלף בוחרים שתמכו בה. סכום השווה כשני מנדטים. לאור זאת היא עדיין עשויה להיחשב לנכס אלקטורלי לפחות עבור חלק מהמפלגות. בנוסף לכך, אם תחליט להתמודד בבחירות הבאות - היא תהנה מכך שהמגבלה שחסמה אותה בבחירות הקודמות תוסר. אם בבחירות הקודמות היא היתה מנועה מלרוץ יחד עם רשימה שהיתה חלק מהכנסת הקודמת - בבחירות האלו היא יכולה לחבור לכל מי שתרצה.

בהתאם, לוי אבקסיס קיבלה פנייה בימים האחרונים מעמיר פרץ בנוגע לאפשרות שילובה במפלגת העבודה. השניים עוד לא נפגשו. גם כאשר ייפגשו מדובר במהלך תיאורטי, שכן פרץ צריך לנצח בבחירות לתפקיד יו"ר העבודה ולקבל את אישור חברי מפלגתו כדי שרצונו יוביל למהלך ממשי.

אפשרות נוספת שלוי אבקסיס בוחנת היא חבירה לאשת העסקים אלונה ברקת, מי שרצה בבחירות הקודמות כחלק ממפלגת הימין החדש וגם כן מצאה עצמה מחוץ לכנסת. במקרה זה השתיים ינסו לבנות יחד מפלגה חברתית חדשה ולהסתמך על כך שהפעם לא תהיה מולן מפלגת כולנו בהובלת משה כחלון שעימה הן יצטרכו להתחרות על משבצת המפלגה החברתית.

בתוך כך, ההליכה לבחירות פתחה שוב את האפשרות של חבירה של לוי אבקסיס למפלגת כחול לבן. בבחירות הקודמות ניהלה מפלגת גשר של לוי אבקסיס מגעים מתקדמים עם חוסן לישראל של בני גנץ. המגעים כשלו כאשר חוסן לישראל מוזגה עם יש עתיד ונוצרה מפלגת כחול לבן. מקורבים ללוי-אבקסיס מסרו שיש אליה פניות מכל הקשת הפוליטית והיא טרם קבלה החלטה בנושא.

מאלונה ברקת נמסר כי "זה לא סוד שרציתי להיכנס לשדה הפוליטי כדי לקדם את האג'נדה החברתית שבה אני מאמינה. אני פוגשת ומשוחחת עם הרבה אנשים ובוחנת רעיונות שונים. נכון להיום לא החלטתי אם ואיך לפעול, וכשאקבל החלטה אודיע על כך בגלוי, כפי שנהגתי תמיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker