הראל וחברת הביטוח הבינלאומית מטלייף ישקיעו יחד בנדל"ן בבריטניה

בהראל מקווים כי שיתוף הפעולה יאפשר לחברה גישה לעסקות שבעבר לא היתה לה גישה אליהן ■ זהו שיתוף פעולה ראשון בין הראל למטאלייף

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
לונדון
הסיטי של לונדוןצילום: בלומברג

חברת הביטוח הראל חוברת לזרוע ההשקעות של חברת הביטוח מטלייף (MetLife), והן יממנו יחד פרויקטי נדל"ן בבריטניה. זהו הסדר ראשון מסוגו בין ענקית הביטוח מטלייף לקבוצת הראל, ובמסגרתו קבוצת הראל תשתתף כמממן (Co-Lending) של פרויקטים שיאותרו על ידי זרוע ההשקעות של מטלייף.

לפי ההסדר בין שני הצדדים, זרוע ההשקעות הגלובאית של ענקית הביטוח, המכונה MIM (MetLife Investment Management) תציע להראל להשתתף בהלוואות בכירות בנדל"ן בבריטניה אותן מטלייף תעמיד. הראל תבחר אם להשתתף בהלוואות, והייזום שלהן יבוצע על בסיס עקרונות השקעה שתתווה הראל, שתעמיד מימון בסך עד מיליארד שקל, מתוך סך של עד 2 מיליארד שקל שיעמידו הגופים במשותף לתקופה של כשלוש שנים.

הראל תהיה השותפה הראשונה בעולם שתשתף פעולה מסוג Co-lending עם מטלייף בבריטניה. מדובר בלוואות בכירות המובטחות בנכסי נדל"ן במגוון ענפים, בהם משרדים, לוגיסטיקה, דיור, מעונות סטודנטים ומלונות. בכל ההלוואות יהיה שעבוד ראשון בגין נכס הנדל"ן.

בעל השליטה בהראל, יאיר המבורגר
בעל השליטה בהראל, יאיר המבורגר

שיתוף הפעולה יאפשר להראל גישה לעסקות אליהן לא היתה לה גישה ללא ההתקשרות. הפלטפורמה תאפשר להראל לגוון את תיק ההשקעות הלא סחירות עבור העמיתים והמבוטחים. מדובר בהשקעה נוספת של הראל בשרשרת השקעות בהלוואות ופרויקטים מעבר לים בשיתוף עם גורמים זרים מובילים.            

מטלייף היא אחת מחברות הביטוח הגדולות בעולם, ושווי השוק שלה הוא כ-45 מיליארד דולר. היא  מדורגת במקום 43 בדירוג פורצ'ן 500 ל-2018, ובעלת דירוג אשראי AA- בינלאומי.

למטלייף, שהוקמה ב-1868, 90 מיליון לקוחות ב-60 מדינות, והיא מעסיקה כ-50 אלף עובדים. MIM מונה יותר מ-900 עובדים בעולם ומתמקדת בעיקר בהשקעות המניבות תזרים ובנדל"ן.   

מהראל נמסר "שיתוף הפעולה יחד עם MIM, ששייכת לקבוצת ביטוח בינלאומית מובילה, היא נדבך נוסף באסטרטגיה של הראל לגיוון תיק האשראי, הן מבחינת סוגי הנכסים והן מבחינה גיאוגרפית, במטרה לייצר לטובת העמיתים והמבוטחים של הראל תשואה יציבה, לאורך זמן, ברמות סיכון ראויות, על ידי השקעה עם שותפים ראויים, בהלוואות איכותיות ובמיקומים מרכזיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker