המנכ"ל החדש של מגדל: רן עוז, יו"ר כאל

רן עוז יחליף בתפקיד מנכ"ל מגדל את דורון ספיר שהגיע גם הוא מתחום כרטיסי האשראי ושימש בעבר מנכ"ל כאל ■ מגדל היא חברת החיסכון הפנסיוני הגדולה בישראל. היא מנהלת נכסים ב-260 מיליארד שקל, ומעסיקה כמעט 5,000 עובדים עם כ-2 מיליון לקוחות

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל מגדל, רן עוזצילום: מוטי מילרוד
אסא ששון

לאחר קרוב לחודשיים הצליח היום (ראשון) יו"ר חברת הביטוח מגדל, ניר גלעד, למצוא מנכ"ל לחברה. המנכ"ל הבא הוא רן עוז (53), שמשמש כיום יו"ר חברת כרטיסי האשראי כאל. עוז נכנס לתפקיד יו"ר כאל בינואר 2018, וכעת, עם עזיבתה של מנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילנסקי, עוז עובר למגדל.

עוז נחשב למקורב לאשר טופילסקי, ויש לו היכרות טובה עם תחום כרטיסי האשראי מהתקופה שבה שימש יו"ר ישראכרט (בשליטת בנק הפועלים). בשלוש השנים האחרונות שימש עוז סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת שווקים פיננסיים בדיסקונט.

קודם לכן שימש עוז משנה למנכ"ל ו-CFO בבנק הפועלים, משנה למנכ"ל ו-CFO בבזק, Corporate CFO בנייס ובחברות היי-טק נוספות הנסחרות בנאסדק. בחברות אלה הוביל עוז רכישות ומיזוגים, השקעות, בניית תשתית ארגונית, אסטרטגיית צמיחה והשארת ערך לבעלי המניות.

עוז בוגר תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה ובוגר תואר שני במינהל עסקים וכלכלה בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן, יש לו תעודת רואה חשבון.

הבחירה בעוז למעשה ממשיכה את קו המנכ"לים שמתמחים באשראי צרכני, תחום שמגדל מעוניינת מאוד לפתח. גם המנכ"ל הפורש, דורון ספיר, הגיע מתחום כרטיסי האשראי ושימש מנכ"ל כאל.

דורון ספיר, מנכ"ל מגדלצילום: עופר וקנין

במסגרת זו מגדל החלה לספק אשראי צרכני (הלוואות שאינן לעמיתים כנגד פוליסה) ל-2.3 מיליון לקוחותיה בדצמבר 2018. ההלוואות הן בגובה של עד 100 אלף שקל בריביות של פריים פלוס 3.35%-4.35%.

מגדל היא חברת החיסכון הפנסיוני הגדולה בישראל. היא מנהלת נכסים ב-260 מיליארד שקל, ומעסיקה כמעט 5,000 עובדים עם כ-2 מיליון לקוחות, וההשפעה הכלכלית שלה על המשק בישראל גדולה בהרבה מזאת של חברת ביטוח רגילה.

שלמה אליהו, מייסד מגדלצילום: אייל טואג

ביוני השנה קיבלה מגדל את אישור בנק ישראל להצטרף למאגר נתוני האשראי. נותני האשראי (למשל בנקים וגופי אשראי חוץ־בנקאיים) מעבירים מידע על הלקוחות הפרטיים שלהם למאגר; מהמאגר הנתונים עוברים ל"לשכות אשראי"; על בסיס הנתונים שהתקבלו, מנתחות לשכות האשראי את הסיכונים הכרוכים במתן אשראי לאותם לקוחות ומעניקות לכל לקוח דירוג אשראי. החוק קובע אילו גופים נדרשים לדווח למאגר על עסקות האשראי של לקוחותיהם - ויכולים בתמורה לקבל מידע על הלקוחות, בהסכמתם, בעת בקשת הלוואה.

מכיוון שהמטרה המוצהרת של המאגר החדש היא הגברת התחרות, על ידי איזון פערי המידע בין נותני האשראי, הרחבת כמות נותני האשראי במאגר תעודד את התחרות ביתר שאת. כלומר, המאגר יאפשר לכל אדם לגשת לספקי אשראי - גם כאלה שאינם הבנק שבו מתנהל חשבון העו"ש שלו, ואינם מכירים את פעילותו הפיננסית - ולבקש אשראי במחיר (ריבית) המתאים לרמת הסיכון שלו.

במגדל ציינו כי הכניסה למאגר נתוני האשראי תאפשר להם לעשות בדיקה טובה ומעמיקה יותר של הלקוחות ולנהל את הסיכון בצורה נאותה ועל ידי כך גם להרחיב את הפעילות. נראה כי בחירתו של עוז כמנכ"ל אמורה לחזק כיוון זה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker