פסגות מתחייב להשקעות אחראיות: "זהו אינו מהלך פילנתרופי - השוק משתנה"

בית ההשקעות הגדול בישראל הודיע על אמנה חדשה שכוללת התחייבות לשילוב נושאי חברה וסביבה בניתוח חברות ■ ברק סורני, מנכ"ל פסגות: "המחויבות שלנו ליצירת תשואה לחוסכים היתה ונותרה ראשונה במעלה"

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק סורני, מנכ"ל פסגות
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

פסגות, בית ההשקעות הגדול בישראל, הודיע היום (א') על אמנה חדשה להשקעות אחראיות, שכוללת התחייבות של בית ההשקעות לשילוב נושאי חברה, סביבה וממשל תאגידי (ESG) בתהליכי ניתוח חברות ותהליכי קבלת החלטות.

הציון שיקבלו החברות לפי הפרמטרים האלה יצורף לאנליזות של החברות, וזאת במסגרת שיתוף פעולה של פסגות עם חברת גרינאיי (Greeneye). עוד התחייב פסגות במסגרת האמנה לגילוי אקטיביות כבעלי מניות ושילוב הנושא של השקעות אחראיות במדיניות המעורבות המוסדית שלו וכחלק מנהלי העבודה; לחתירה לגילוי נאות בסוגיית השקעות אחראיות מהגופים שבהם פסגות משקיע; ולשיתוף פעולה עם הרגולטורים לקידום הנושא בשוק ההון בישראל.

ההודעה נמסרה במסגרת כנס השקעות אחראיות בבורסה בתל אביב. כחלק מאותה אסטרטגיה, חתם פסגות על יוזמה של הארגון הבינלאומי PRI , שנתמך על ידי האו"ם ועוסק בתחום ההשקעות האחראיות. בכך מצטרף פסגות לגופים בינלאומיים כמו ברקליס, HSBC, UBS, ג'יי.פי מורגן, בלאקרוק  ואחרים החתומים על יוזמה זו.

ברק סורני, מנכ"ל פסגות מסר כי "המחויבות שלנו ליצירת תשואה לחוסכים היתה ונותרה ראשונה במעלה. בנוסף, ננקוט אסטרטגיות של מעורבות ואינטגרציה בכל הנוגע לסוגיות הנוגעות להשקעות אחראיות (ESG), וזאת בנוסף להשקעות אימפקט שכבר ביצענו ואחרות שאנו בוחנים.

"היום, שש שנים לאחר שפרסמנו את האמנה למעורבות מוסדית, אנחנו מפרסמים אמנה חדשה הנוגעת להשקעות אחראיות וקוראים לגופים מוסדיים נוספים ללכת בעקבותינו. אנו לא עושים את המהלך מתוך פילנתרופיה אלא מתוך הבנה עמוקה שהסביבה הכלכלית משתנה, וכי האופן שבו שווקים מתמחרים נכסים הוא דינמי ומתכלל נושאים שבעבר לא נלקחו בחשבון בעת בחינת ההשקעה. מחקרים שונים מראים כי השקעות שלוקחות בחשבון שיקולי ESG מהותיים מניבות לאורך זמן תשואות טובות יותר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker