ועד עובדי הבורסה להסתדרות: הפקרתם אותנו

עובדי בורסה עזבו את עבודתם והגיעו למשרדי ההסתדרות, שם ביקשו לפגוש את יו"ר הסתדרות המעו"ף, גיל בר טל ■ המסחר בבורסה מתנהל כרגיל

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
בניין הבורסה בתל אביב
הריבית הנמוכה לא באה לידי ביטוי במכפילי הרווחצילום: בלומברג
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

הסכסוך בין ועד עובדי הבורסה להנהלה נמשך, כאשר מוקדם יותר היום (ה') עזבו את עבודתם כמה עובדים ב בורסה. אלו הגיעו למשרדי ההסתדרות במטרה לשטוח את טענותיהם בפני יו"ר הסתדרות המעו"ף, גיל בר טל.

מספר העובדים הנמצאים במשרדי ההסתדרות לא ברור, ונע בין כמאה עובדים, כפי שטוען הוועד, לעובדים בודדים, לפי טענת הבורסה. גורם המקורב לנושא ציין כי לבורסה הגיע אדם שהציג עצמו כנציג ההסתדרות, וביקש בשמה מהעובדים לעזוב את הבניין - אך הוא אינו נציג הארגון. אם כן, העובדים שעזבו לא קיבלו את אישור ההסתדרות לכך, אולם בר טל הסכים לשמוע את טענותיהם.

ההתפתחות האחרונה בסכסוך החלה לאחר שאתמול שלחה ההנהלה לאחד משלושת חברי הוועד זימון לשימוע לפני פיטורים. בתגובה, שלחו חברי הוועד לכל עובדי הבורסה מכתב מפורט שבו הצהירו על התפטרותם. לטענת ועד העובדים, השקט התעשייתי שעליו הוסכם עם הנהלת הבורסה הופר פעם אחר פעם באופן חד צדדי על ידי הבורסה - וכי הם חשים שהופקרו על ידי ההסתדרות, שלא מעניקה להם את הגיבוי הדרוש, כפי שהיא מעניקה לעובדי הנמלים ועובדי הרכבת. המסחר בבורסה מתנהל עתה כרגיל, ונראה כי התפטרותם של חברי ועד העובדים הוותיק יכולה דווקא להיטיב עם הנהלת הבורסה לקראת ההנפקה הצפויה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker