שלי אפלברג
שלי אפלברג

המצב בקבוצת אי.די.בי אחזקות מתערער: יד ימינו של אדוארדו אלשטיין הודיע הערב (ד') לדירקטוריון על התפטרותו מתפקיד מנכ"ל באי.די.בי פיתוח. שולם לפידות החליף בתפקיד את חיים גבריאלי, יד ימינו של הבעלים הקודם בקבוצת אי.די.בי, שישב על כיסא המנכ"ל יותר מעשור. אלשטיין ישמש בינתיים מנכ"ל.

מאז שחיים גבריאלי עזב ב-2016 את תפקיד המנכ"ל, לא הצליחו אלשטיין ושותפו דאז בן משה למצוא מנהל ישראלי אחר לקבוצה. מי שמונה לבסוף לתפקיד הוא לפידות, צעיר מארגנטינה שאביו ואלשטיין היו שותפים עסקיים שם. לפידות, אז בן 36 בלבד, היה חסר השכלה אקדמית פורמלית (לפי הדיווחים לבורסה) וללא רקע פיננסי. אנשים שהתוודעו אליו מעידים על צעיר מבריק, אך בהתחשב בכך שבמשך השנים אלשטיין לא הרבה לבקר בישראל, המינוי הזה עורר תמיהה.

בשעה שההתפטרות של לפידות עשויה להפתיע את הפעילים בשוק, המהלך לא מפתיע אנשים שמכירים את הקבוצה. מקורב לחברה הסביר: "מפתיע שהוא התפטר עכשיו, חשבנו שזה ייקח יותר זמן. כנראה הוא כבר לא מצא את מקומו בקבוצה והחליט לחפש דברים אחרים".

לדברי המקורב, "כבר תקופה ארוכה היו הימורים בקבוצה - מתי הוא יבצע את הצעד  שייראה לאנשים מהצד כצעד לא ברור – ויתור על תפקיד חלומי. אך לפידות הבין כי הוא  מעוניין לנהל ובפועל הוא לא יכול לעשות זאת כאשר הוא יושב על כס המנכ"ל באי.די.בי, שכן אדוארדו אלשטיין נותן את הטון ומחליט הכל. מהצד זה נראה תפקיד חשוב, אבל כנראה הוא החליט שכעת הוא יכול להשיג לעצמו תפקיד יותר טוב".

לשאלה אם המהלך קשור למצבה המאתגר של אי.די.בי, שעשויה בקרוב להידרדר להסדר נוסף, השיב: "מדובר בהשקעה מטורפת שאף אחד לא הבין אותה מההתחלה, לכן לא נראה כי זה תלוי במצב הקבוצה".

בינואר 2016 אישר דירקטוריון דסק"ש את מנויו של שולם לפידות לממלא מקום מנכ"ל החברה ובאוגוסט אותה שנה הוא עבר לתפקיד המנכ"ל. לפידות מכהן מינואר גם כמנכ"ל אי.די.בי פיתוח .

לפידות כיהן כמנכ"ל דסק"ש ב-75% משרה וכמנכ"ל אי.די.בי פיתוח בהיקף של 25% משרה. עבור תפקידו שולם לו משכורת בסך של 170 אלף שקל עבור שני התפקידים במשך 12 חודשים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker