לאחר זינוק של 50% במניה: על הכוונת של קורנית דיגיטל - גיוס של 130 מיליון דולר

חברת המדפסות לתעשיית הטקסטיל מעוניינת לבצע בתקופה הקרובה רכישות טכנולוגיות נוספות שיאפשרו לה להרחיב את פעילותה - והחליטה להנפיק כ-4.3 מיליון מניות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מדפסת Kornit Atlas
מדפסת Kornit Atlasצילום: Kornit

חברת המדפסות הדיגיטליות לתעשיית הטקסטיל, קורנית דיגיטל, מעוניינת לרכוש טכנולוגיות נוספות לצורך הרחבת פעילותה העסקית, ולכן החליטה להנפיק 4.34 מיליון מניות חדשות בכוונה לגייס כ-130 מיליון דולר.

הבנקים שיובילו את הנפקת קורנית הם סיטיגרופ, גולדמן סאקס וברקליס. כמו כן, ינהלו לצדם את ההנפקה הבנקים וויליאם בלייר, סטיפל, נידהם וקרייג הלום. לחתמי ההנפקה ניתנה אפשרות לרכוש בתוך חודש לאחר ההנפקה 651 אלף מניות נוספות, אשר אם יירכשו יוסיפו לקופתה של קורנית 19 מיליון דולר.

בהודעה לעיתונות הסבירה קורנית כי היא טרם נכנסה למגעים רשמיים ואין לה עסקה ספציפית על הכוונת. בפועל נראה כי קורנית מנצלת את המומנטום החיובי במנייתה, שנסקה מעלה במהלך השנה האחרונה ב-57% לשווי חברה של כ-1.03 מיליארד דולר. מחיר המניה כיום הוא כ-29.36 דולרים, לעומת 18.6 דולרים לפני כשנה.

לפני כשבועיים פירסם משרד עורכי דין אמריקאי קריאה לבעלי המניות של קורנית להצטרף לתביעה ייצוגית שהוא מעוניין להגיש נגדה, בגין דיווחים שלשיטת התובע לא היו נאותים לגבי ההכנסות של קורנית מענקית האינטרנט אמזון. לטענת התובע, קורנית הציגה חשבונאות אגרסיבית בדיווחיה, שגרמה לרשות ניירות ערך האמריקאית להעלות שאלות - וכתוצאה מהדיווחים על כך ירדה המניה ב-9%.

בדו"חות הרבעון הראשון של 2019, החמיצה קורנית את תחזיות האנליסטים וסגרה את הרבעון עם רווח של 3 סנט למניה, לעומת צפי לרווח של 13 סנט למניה. הכנסותיה הרבעוניות הצטברו ל-38 מיליון דולר, לעומת 31 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018. קורנית צופה כי תסכם את 2019 עם הכנסות של 174 מיליון דולר ורווח של 59 סנט למניה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker