גאון העניקה שעבוד ראשון על מניות – וגייסה 50 מיליון שקל בריבית של 5.6%

החברה זכתה לביקושים של כ-120 מיליון שקל בשלב המוסדי - פי 2.4 מסכום ההנפקה של 50 מיליון שהחברה ביקשה לגייס ■ הריבית – נמוכה מהריבית המקסימלית של 6.9% שהוצעה למשקיעים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא רגבגיא רגב גאון החזקות
גיא רגב, גאון החזקותצילום: עופר וקנין

גאון אחזקות, בעלת השליטה (68.3%) בקבוצת גאון, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרה ג' (סדרה חדשה). במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים של כ-120 מיליון שקל, לעומת כוונתה לגייס 50 מיליון שקל. לאור ביקושי היתר הגבוהים, השלב המוסדי ננעל בריבית שקלית שנתית של 5.6% - נמוך מהריבית המקסימלית שהוצעה במכרז.

איגרות החוב, במח"מ של כארבע שנים, מגובות בשעבוד ראשון על מניות רגילות של קבוצת גאון, כ-62.4% מהונה של קבוצת גאון. השעבוד ייכנס לתוקף עם פירעון סדרת אג"ח ב' (החברה הודיעה על פדיון מוקדם מלא של אגרות חוב סדרה ב' המותנה בהשלמת הנפקת אגרות חוב סדרה ג'). מועד הפירעון הראשון של הסדרה החדשה יהיה בדצמבר 2021 והאחרון בדצמבר 2025.

גאון אחזקות, שנוסדה ב-1998, נמצאת בשליטת קרן ויולה צמיחה, ואחזקתה העיקרית היא 68.3% ממניות קבוצת גאון (לשעבר צינורות המזה"ת). קבוצת גאון פעילה בתחום תשתיות הזורמים (הולכה וניהול מים, שפכים דלק וגז). על לקוחות החברה נמנים גופים ממשלתיים, חברות ממשלתיות ותאגידי מים.

"כספי ההנפקה ישמשו לפדיון מוקדם של איגרות החוב מסדרה ב' בסך של כ-27.6 מיליון שקל, וכן לפעילותה העסקית השוטפת", אמר גיא רגב, מנכ"ל גאון אחזקות. "באחרונה דיווחה חברת הבת שלנו, קבוצת גאון, על חתימת הסכם מימון בהיקף של כ-220 מיליון שקל להקמת מפעל חדש בנאות חובב, מפעל שיאפשר בין היתר את הרחבת סל המוצרים של החברה בתחום צנרת המים והגז, ולהערכתנו יביא לחסכון ניכר בעלויות הייצור, מה שגם ישפיע באופן חיובי ומשמעותי על תוצאות החברה בשנים הקרובות".

את ההנפקה הובילו לאומי פרטנרס חתמים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker