ועידת ההיי-טק

"הדבר הגדול הבא בישראל הוא הגליל"

"אם מסתכלים מהחלל על כדור הארץ ובודקים איפה יכולה להתרחש מהפכה חקלאית טכנולוגית, זה יהיה בישראל וספציפית בגליל", כך לדברי אראל מרגלית, מייסד יוזמה לאומית ויו"ר-מייסד של JVP

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
אראל מרגלית
אראל מרגליתצילום: מוטי מילרוד

אראל מרגלית, מייסד יוזמה לאומית ויו"ר-מייסד של JVP פתח את דבריו בכנס של TheMarker באמירה ש"העולם משתנה וחברות שרוצות להצליח צריכות גיוון בחברה עצמה". מרגלית ציין בדבריו ש"מכיוון שישראל היא מדינה רחוקה מהשוק, כמעט בכל נושא שהצלחנו בו, בארץ נוצר אקו-סיסטם", והסביר כי "אקו סיסטם זו היכולת לעבוד עם החברות הגדולות, עם המשקיעים כמו גם עם האוניברסיטאות והממשלה".

לדברי מרגלית, "אם אתה רוצה רווח חברתי, אתה צריך להביא את השוק העסקי לעשות רווח באותם מקומות. השוק הישראלי מורכב מהרבה טכנולוגיות אבל הדרמה מתרחשת לא כשמהנדסים עובדים לבד, אלא כשהם נפגשים עם אנשי החקלאות, המזון והרפואה".

מרגלית ציין כי "כרגע היוזמה הלאומית עובדת על ארבעה אזורים בישראל, שם אנחנו מייצרים הבדל והם באר שבע, ירושלים, תל אביב והגליל. למשל בבאר שבע הקמנו חממת סייבר ראשונה, המעסיקה 5,500 עובדים וכוללת חברות מובילות. השלב הבא יהיה לאחד גם את ירוחם, מצפה רמון והפזורה הבדואית. אבל בשביל זה נצטרך גם סיוע של המדינה".

הדבר הגדול הבא בישראל לדברי מרגלית זה הצפון והגליל, גם ברמה החברתית וגם ברמה הכלכלית. "אנחנו מקימים בקרית שמונה את רובע הפודטק, הכולל שטח של 4,700 מטר שנבנים בימים אלה", אמר מרגלית. "בסופו של דבר, צעירים מחפשים דבר אחד וזה עבודה שמשלמת שכר גבוה. כי אם לא תשלם להם, הם ילכו למקום אחר כדי להצליח. אם יווצרו  15אלף מקומות עבודה בגליל זו תהיה פריצת דרך".

בהתייחסו לתחום הפודטק, ציין מרגלית את השינוי בהרגלי צריכת המזון הצפוי בעולם. הוא אמר כי "עולם המזון יעבור תהליך ענק של מו"פ, כשהרבה מאוד ממנו יכול להתבצע בישראל, עם החקלאים ואנשי המזון". מבין הדוגמאות לשינויים, הזכיר מרגלית את טרנד הטבעונות והבריאות. "רוב החקלאות היום בעולם מאכילה את החיות - אנחנו שוחטים 50 מיליארד חיות, בעיקר פרות, כל שנה. 10 דונם של אדמה ו-16 אלף ליטר של מים בשביל קילו אחד של בשר. אז יש פיתוחים חדשים שמאפשרים להשאיר את הטעם דומה כמו פיתוח של בשר במעבדה מדגימות", אמר מרגלית. נושא נוסף שאליו התייחס מרגלית הוא הסוכר: "שניים מתוך חמישה אמריקאים הם במשקל יתר וסוכר וסכרת אחראים לכ-20% מההוצאות הרפואיות בעולם. יש חברה ישראלית למשל שמשנה את הצורה הגבישית של הסוכר כך שאפשר להרגיש את המתיקות עם הרבה פחות סוכר".

לדברי מרגלית, "חקלאי יהיה היי-טקיסט בעוד עשר שנים. למשל היום בארה"ב יש הרבה יותר חקלאים מעל גיל 65 מאשר מתחת ל-45 וזה מה שצריך לשנות". הוא קרא למשקיעים להשקיע בתחומי הפודטק והאגרוטק – "זה תחום מעניין, ושלא כמו הסייבר והתקשורת, בתחום זה הגברים והנשים יובילו זה לצד זה, ביחד. זה יהיה יותר גדול מהסייבר כי מזון נוגע לנו בלב, בקרביים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker