בראשונה: ישי דוידי מתייחס לצירופה של לילך אשר טופילסקי לפימי

בכנס של פירמת ראיית החשבון EY אמר מייסד ומנכ"ל קרן פימי: "נשים יכולות וחייבות להוביל תהליכים"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ישי דוידי
ישי דוידיצילום: אילן אסייג

"אחת הנקודות החשובות בהצלחה של עסק היא הצוות, ואנחנו מחזקים כל הזמן את הצוות של פימי. אני מאמין שהכישורים הניהוליים של לילך יתרמו לנו מאוד, ואני חושב שנשים יכולות וחייבות להוביל תהליכים. יש כיום מנהלות מנכ"ליות בחברות אולם לא מספיק. בקרב הבנקים יש יותר - וזה מבורך" - כך אמר היום ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן ההשקעות פימי בהמשך לפרסומים הבוקר אודות הצטרפותה של מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר-טופילסקי, ככמהשותפה בכירה בקרן.

דוידי אמר את הדברים ליו"ר EY ישראל, רונן בראל, בכנס המגרש העסקי של EY – עסקאות ומנועי צמיחה בעידן של שינויים מתמידים שערכה EY, פירמת הייעוץ וראיית החשבון הגדולה בישראל, באצטדיון סמי עופר בחיפה.  

דוידי ציין כי בקרן משקיעים בכל סוגי החברות, למעט פיננסים ונדל"ן, ולא מתוך חוק הריכוזיות. "הפיזור הוא חלק מהקטנת הסיכונים שאנחנו מאמינים בו. יש עכשיו 16 סקטורים שאנחנו מושקעים בהם ב-23 השנים האחרונות. אנחנו מאמינים שבשביל לעשות דברים באופן משמעותי, הם צריכים להיות מובנים לנו ולאנשים שאנחנו עובדים עמם"

לילך אשר-טופילסקי
לילך אשר-טופילסקיצילום: עופר וקנין

עו"ד שרון אמיר, שותף וראש מחלקת מיזוגים ורכישות במשרד נשיץ ברנדס אמיר, שמלווה את פימי שנים רבות, אמר כי "ייצוג משפטי של חברה ציבורית העומדת לרכישה שונה מהותית מייצוג בעלי מניות של חברה פרטית העומדת בפני רכישה. בעוד שהדגש העיקרי של עורך הדין המייצג חברה פרטית במשא ומתן על הסכם רכישה יהיה על המצגים והשיפויים שנדרשים לתת מוכרי החברה הפרטית (כלומר, הגבלת חשיפתם העתידית; א"ש), הרי שבמכירת חברה ציבורית לא ניתנים שיפויים כלל - והעסקה מסתיימת לחלוטין ביום המכירה. על כן, הדגשים בהסכמי מכירה של חברה ציבורית צריכים להיות בדאגה לוודאות התממשות העסקה (כלומר לחוסר היכולת של הרוכשת לסגת מהעסקה; א"ש) מחד, ומאידך שמירה על האפשרות של בעלי מניות החברה הציבורית הנרכשת שלא לאשר אותה אם תתקבל הצעה עדיפה לפני אישור העסקה על ידי בעלי מניותיה".

דוידי המשיך להתוות את המתודולוגיה של פימי בהשבחת חברות: "בשלב שאנחנו בוחנים את ההשקעה, צריך להסתכל אם אנחנו יכולים לפעול תחת חמישה פרמטרים וניתן להמחיש אותם על חברה שרכשנו לפני שנים - נייר חדרה. כשרכשנו אותה שמענו קולות שזו חברה משעממת ושאנחנו עושים טעות שהלכנו על זה, גם בגלל הטרנד העולמי של צמצום בנייר. אבל נייר חדרה היא לא חברת נייר, היא חברת אריזה, מחזור וגם קצת נייר. כיום, בתקופה של אמזון, מחזור כטרנד עולמי זה למעשה הסיפור". 

הוא הוסיף כי בהיבט של ניהול – החלפנו את כל ההנהלה, אנחנו ברוב המקרים מעדיפים שההנהלה תישאר, במקרה של נייר חדרה הוחלפו כולם, ואני היו"ר של החברה, ואנו מאמינים בצוות החדש. מבחינת השקעות - מבצעים השקעות בנייר חדרה באופן יוצא מן הרגיל ביחס לחברות אחרות בעולם. בשלוש שנים וחצי השקענו יותר מ-300 מיליון שקל ברובוטיקה וציוד מובילים בתחומים ביחס לעולם.

עו"ד שרון אמיר
עו"ד שרון אמירצילום: עופר וקנין

"פרמטר נוסף הוא בקרה ושליטה – אנחנו חושבים שאנחנו צריכים להשתפר בכל הנוגע להצטיינות תפעולית – החברות שלנו צריכות להיות הכי טובות בעולם, לא משחצנות או התנשאות, אם אנחנו הכי טובים בעולם באחוז הרווח התפעולי ואחוז הפחת, יש לנו את המבחן הראשון ללכת בדרך של ההצלחה. ולבסוף הביצוע – אם אין ביצוע אין פרמטרים ואין שום דבר"

דורון שהרבני, שותף מנהל ב-EY ישראל התייחס לתופעת חדי הקרן - חברות פרטיות בעלות שווי מוערך של יותר ממיליארד דולר, וציין  כי יש כיום כ-350 חברות כאלה - גידול של 50% ביחס ל-2017. 

שהרבני אמר כי לטעמו הסיפור המרכזי כיום הוא לא הרגולציה, כי אם הריבית. מסקר המנהלים הגלובלי של EY, שנערך בקרב כ-3,000 מנהלים, עולה כי ב-2017 36% מהמנהלים צפו עלייה בכמות החברות שייבחנו השנה למטרת השקעה. ב-2019, כ-61% חשבו כך - כמעט פי שניים. באשר למנהלים שצפו עלייה במספר העסקות שיושלמו בשנה הקרובה, ב-2019 73% ענו בחיוב, בהשוואה לכ-33% ב-2017.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker