מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי פורשת - ומצטרפת לקרן פימי

לילך אשר טופילסקי פורשת אחרי 5 שנים, ותהיה שותפה בכירה בקרן פימי ■ דיסקונט הוא המשקיע הגדול ביותר בפימי, שבראשות ישי דוידי

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי בוועדת חקירה הסדרי אשראי
מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקיצילום: נועם רבקין פנטון / דוברות הכנסת

לאחר 5 שנים בתפקיד מנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילסקי הודיעה כי היא פורשת - ומצטרפת כשותפה לקרן ההשקעות הפרטיות פימי שבראשות ישי דוידי. דיסקונט הוא המשקיע הגדול בקרן פימי.

אשר טופילסקי (49) מכהנת כמנכ"לית בנק דיסקונט מפברואר 2014. קודם לכן שימשה כמשנה למנכ"ל בנק הפועלים, כראש חטיבת האסטרטגיה בבנק וכראש החטיבה הקמעונאית. לפני הצטרפותה לבנק הפועלים, היתה יועצת אסטרטגית בחברת הייעוץ BCG בשיקגו.

תקופת כהונתה בדיסקונט נחשבת למוצלחת. בתקופה זו (5 שנים) שיעור התשואה להון של הקבוצה הוכפל, הרווח הנקי עלה פי שלושה ושווי הבנק הגיע לשיא של יותר מ-16 מיליארד שקל. לאחרונה, חזרה הקבוצה לחלק דיווידנד לאחר יותר מ-20 שנה.

אשר טופילסקי אמרה היום: "לאחר שנים רבות במערכת הפיננסית, מתוכן למעלה מחמש שנים כמנכ"לית בנק דיסקונט, אני שמחה לצאת לדרך חדשה בקרן פימי, קרן ההשקעות הגדולה בישראל ולהצטרף לעשייה עסקית-ניהולית בתחומי פעילות חדשים עבורי. הייתה לי זכות גדולה לעמוד בראש בנק דיסקונט, ולצד עובדיו ומנהליו, להוביל בבנק שינויים משמעותיים".

ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי, מסר: "אני שמח על הצטרפותה של אשר טופילסקי  כשותפה בכירה בקרן פימי. אני בטוח שהיכולות והמוניטין של לילך, שמביאה עמה ניסיון ניהולי מרשים לצד מנהיגות מוכחת, יתרמו משמעותית ויהוו תוספת כוח חשובה לצוות הניהול והשותפים המנוסים של קרן פימי. קרן פימי עוסקת בהשבחת חברות ונמדדת ביכולת  לחולל שינוי חיובי משמעותי בחברות. ההצטרפות של לילך  לקרן  משתלבת באופן מיטבי בתהליך הזה".

שאול קוברינסקי, יו"ר דירקטוריון דיסקונט, הוסיף: "קיבלתי בצער את הודעתה של לילך לפרוש מהבנק ולפנות לדרך חדשה. לילך היא ללא ספק מנכ"לית יוצאת דופן, מוכשרת שהנהיגה את קבוצת דיסקונט בהצלחה חסרת תקדים. אני משוכנע שכישוריה ויכולותיה יעמדו לזכותה גם בתפקידה הבא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker