ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

רשות שוק ההון פירסמה היום (שלישי) את מדד שירות חברות הביטוח ל-2018 למוצרי הביטוח והחיסכון הפנסיוני הנפוצים בישראל. מבין חברות הביטוח המציעות ביטוחים במגוון תחומים, ולא רק בתחום הרכב, המובילות הן חברות הביטוח הישירות – ביטוח ישיר ו-AIG - ואחריהן מדורגות חברת הפניקס.

בתחתית הטבלה בקרב חברות הביטוח מדורגות מגדל, הכשרה והראל. בקרנות הפנסיה המובילות הן כלל והפניקס, כשהלמן אלדובי ופסגות נמצאת בתחתית מדד השירות. בקרב קופות הגמל, המובילות הן ילין לפידות ואינפיניטי, בעוד פסגות נמצאת בתחתית הטבלה.

מדד השירות ל-2018 מציג תמונה של טיב השירות על בסיס השוואה של חמישה קריטריונים (לעומת המדד בשנים קודמות שהתבסס על שלושה קריטריונים בלבד). משקל רב (40%) מקבל שיעור התביעות שאושרו על ידי חברת הביטוח ומהירות הטיפול בהן, מתוך כ-700 אלף תביעות שהוגשו במהלך אותה שנה.

פרמטרים נוספים שהובאו בחשבון (30%) הם שביעות הרצון של הלקוחות, תלונות הציבור (15%), זמני המענה הטלפוני (10%) והאפשרות לבצע פעולות בצורה דיגיטלית ועצמאית (5%).

אם מפרקים את המדד לרכיביו, מבחינת תשלום התביעות - בביטוח חובה, איילון והראל שילמו 99% מהתביעות, בשל מהירות הטיפול בהן, ההובלה עברה לחברות שירביט וכלל ששילמו 90% מהתביעות. בביטוח רכב רכוש המובילה בשיעור תשלום התביעות היא שירביט עם תשלום של 93% מהתביעות אבל בשקלול מהירות הטיפול, הראשונה במדד היא חברת AIG.

בביטוח הבריאות, המובילה היא ביטוח ישיר, שגם שילמה את שיעור התביעות הגבוה ביותר – 86%. בביטוח הסיעודי המובילה היא איילון, שגם שילמה 88% מהתביעות, השיעור הגבוה ביותר.

בדירוג שביעות רצון הלקוחות, המובילה בתביעות רכב (חובה ורכוש) היא ביטוח חקלאי. בביטוח בריאות המובילה היא ביטוח ישיר ובביטוח הסיעודי - חברת הפניקס.

בדירוג זמני המענה הטלפוני, הראל הייתה האטית ביותר בתחום ביטוח הבריאות וביטוח החיים, כשבביטוח בריאות נרשם זמן מענה ממוצע של יותר מ-6 דקות, ביחס לממוצע של 2.5 דקות בענף. בביטוח רכב, זמן המענה הממוצע הארוך ביותר היה בחברת שלמה, עם כמעט 3 דקות המתנה, לעומת ממוצע של דקה וחצי בענף.

במדד תלונות הציבור, במסגרתו נבדק מספר התלונות שהוגשו לרשות וכמות התלונות שנמצאו מוצדקות, בתחום ביטוח רכב חובה המובילה היא הפניקס. בביטוח רכב רכוש המובילה היא חברת ביטוח חקלאי. בביטוח בריאות המובילה היא מנורה ובביטוח הסיעודי המובילה היא מגדל.

ממגדל נמסר כי "החברה נמצאת בעיצומה של מהפכת שירות, שבמרכזה ניצבת טובת הלקוח ואנו רואים שיפור במדדי החברה. בשנה החולפת נעשו מהלכים רבים שבהם הוקם תחום שירות, הוטמעה מערכת טלפוניה חדשנית ויעילה, וכן שונתה תפיסת החברה כולה באשר למתן שירות מהיר, אמין ודיגיטלי, תוצאות שעוד ייראו בהמשך. השיפור הניכר בענף הפנסיה והגמל מוכיח זאת ויחד עם זאת אנו מודעים לעבודה הרבה שנותרה להמשך השיפור ביתר ענפי הפעילות״.

מפסגות נמסר: "פסגות הגיע למקום הראשון בין קרנות הפנסיה הנבחרות בדירוג מדד השירות ל-2017. הסיבה למיקומנו ב-2018 היא השביתה במערכי השירות של פסגות, שנמשכה כמה חודשים בעת המשא ומתן על ההסכם הקיבוצי שנחתם בספטמבר. השביתה במערכי השירות פגעה ביכולתנו להעניק את השירות המיטבי ללקוחותינו. אנו בטוחים כי ב-2019 נחזור להוביל במדד השירות".

מהראל נמסר: "הראל רואה בשירות ללקוח נושא בעל חשיבות עליונה, ומשקיעה משאבים רבים בכל האפיקים, כולל בדיגיטל ובחוויית הלקוח דרך הטכנולוגיות החדשות והמתקדמות. החברה עושה כל שביכולתה לשפר את השירות לטובת הלקוחות, באופן שיבוא לידי ביטוי בסקרים העתידיים של רשות שוק ההון והביטוח".

קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישיר, מסר: "אנו עובדים קשה ומגייסים את מרב המשאבים - הניהוליים והכספיים - כדי להיות מובילים באופן תמידי, לרבות השקעה ופיתוח של כלים דיגיטליים, מערכת בקרה משוכללת המודדת את איכות השירות מטעם עובדינו, הדרכות עובדים, תגבור מוקדים להעלאת הזמינות ועוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום