או.פי.סי גייסה 120 מיליון שקל בהנפקה פרטית למוסדיים בראשות מגדל

חברת האנרגיה או.פי.סי ביצעה הנפקה פרטית של 3.7% מהחברה לאחר ההקצאה ■ 37% מהמניות שהונפקו הוקצו לקבוצת מגדל, שמעכשיו תחזיק 9% מאו.פי.סי

יורם גביזון
תחנת הכוח של או.פי.סי במישור רותם
תחנת הכוח של או.פי.סי במישור רותםצילום: אלבטרוס

חברת או.פי.סי, שבשליטתו העקיפה של עידן עופר, גייסה 120 מיליון שקל בהנפקה פרטית של 5.2 מיליון מניות - שהן 3.7% מהחברה לאחר ההקצאה בדילול מלא. ההנפקה הפרטית התבצעה במחיר של 23.17 שקל למניה, כלומר ללא הנחה ביחס למחיר בבורסה בעת ביצוע ההנפקה. מחיר זה משקף שווי חברה של 3.2 מיליארד שקל.

או.פי.סי תקצה 1.9 מיליון מניות - 37% מההנפקה - לקבוצת מגדל, כך שלאחר ההנפקה תגדיל מגדל את אחזקתה באו.פי.סי מ-7.8% ל-8.9%, ואילו קנון הולדינגס, שמחזיקה כיום ב-75.8% מהחברה, תדולל ל-73%. או.פי.סי נחשבת לאחת ההנפקות המוצלחות של השנים האחרונות. מניית החברה עלתה ב-97% מאז הנפקתה באוגוסט 2017.

החברה עוסקת בייזום, פיתוח, הקמה ותפעול של תחנות כוח ומתקנים לייצור חשמל ולאספקתו לצרכנים. או.פי.סי היא בעלת השליטה בשתי תחנות כוח. הראשונה, רותם, מוחזקת (80%) על ידי החברה הבת או.פי.סי רותם. היא פועלת בטכנולוגיה קונבנציונלית בהספק של 466 מגה-ואט. או.פי.סי מחזיקה גם בתחנת הכוח חדרה (בבעלות מלאה) שמצויה בשלבי הקמה ועתידה לפעול בטכנולוגיית קוגנרציה, בהספק מותקן של עד 149 מגה וואט.

או.פי.סי היא גם הבעלים של מרכז אנרגיה בהספק מותקן של 18 מגה-ואט, שמספק את כל צורכי הקיטור וחלק מצורכי החשמל של נייר חדרה. או.פי.סי השקיעה עד כה 837 מיליון שקל בהקמת תחנת הכוח בחדרה, שהשלמתה צפויה להתארך מעבר למועד המתוכנן - הרבעון הרביעי של 2019.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker