חברת הביטוח האינטרנטית ווישור רק החלה לפעול - וכבר מרוויחה

ווישור החלה לפעול בסוף 2018 ומסיימת את הרבעון הראשון של 2019 ברווח כולל של 293 אלף שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיל ויינשל
אמיל ויינשל

אחרי שחברת הביטוח האינטרנטית ליברה פירסמה את דו"חותיה הכספיים, הגיעה תורה של ווישור (weSure) לעשות זאת. ווישור החלה לפעול בסוף 2018 כחברת ביטוח דיגיטלית המתמחה בביטוחי רכב, ובחרה כאסטרטגיה לפנות לביטוח ציי רכב.

מהדו"חות הכספיים של החברה עולה כי ברבעון הראשון היא רשמה היקף פרמיות ברוטו של 61 מיליון שקל. ההכנסות מפרמיה ברבעון הראשון מורכבות מכ-52 מיליון שקל בתחום ביטוח החובה לרכב, שבו החלה החברה לפעול ברבעון האחרון של 2018, ומכ-9 מיליון שקל בתחום רכב ורכוש, שפעילות החברה בו החלה בתחילת השנה.

עוד עולה מדו"חות החברה כי מבטחי המשנה שלה מקבלים כ 80% מהפרמיות. על אף שהחברה פועלת זמן קצר בלבד, הרווח הכולל לפני מס מתחום הביטוח הכללי מסתכם בכ-560 אלף שקל, והרווח הכולל הוא כ-293 אלף שקל אחרי מס.

אחד הפרמטרים החשובים בחברות ביטוח בכלל ובחברות חדשות בפרט, הוא היחס בין תשלומי הביטוח לפרמיות שנגבו (לוסט רשיו) כלומר על  דולר פרמיה בביטוח הכללי - כמה נותר לחברה אחרי תשלום תביעות. הלוסט רשיו של החברה ברוטו (לפני חלקם של מבטחי המשנה) הוא 72%, ואילו הלוסט רשיו של החברה הוא 39%.

ההון העצמי של החברה הסתכם בסוף מארס 2019 בכ-39 מיליון שקל. נכון ליום הדו"ח, לחברה עודף בהון העצמי הנדרש, בסך של כ-18 מיליון שקל, שמייצג יחס הון קיים לעומת נדרש של 189%, לפי תקנות הפיקוח.

בתקופת הדו"ח המשיכה החברה לבסס את התשתיות הטכנולוגיות שלה לקראת השקת פעילות הדיגיטל לציבור הרחב (B2C) בזמן הקרוב.

מייסד ויו"ר ווישור, אמיל ויינשל, אמר כי "רק התחלנו 'לחמם מנועים' ואנו מופתעים לטובה מקצב הצמיחה והיענות הלקוחות. ווישור חברה לביטוח נוסדה כמבטח במחצית 2018, וכבר העמידה יכולות תפעוליות וטכנולוגיות שאין לחברות רבות אחרות בענף ובכלל. היכולת של החברה לפעול במגוון ערוצים ותחומי ביטוח מאפשרת לה גמישות עסקית רבה ויכולת לממש את האסטרטגיה העסקית שלה תוך יצירת חיסכון לציבור לקוחותיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker