הפליק-פלאק של מריל לינץ': חתכו את מחיר היעד של טבע ב-50%

שלושה ימים לאחר ששיבחו את הנהלת טבע על הסדרת התביעה שהוגשה נגדה באוקלהומה, מפרסמים בבית ההשקעות תחזית פסימית לגבי עתיד החברה ■ המניה מאבדת עוד 3.6% בוול סטריט

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קאר שולץ, מנכ"ל טבע
קור שולץ, מנכ"ל טבעצילום: עופר וקנין

אנליסטים מפתחים לא פעם יכולת מרשימה להתגמש ולשנות במהירות את המלצתם. שלושה ימים בלבד לאחר ששיבח את הנהלת טבע על הצעד ההגיוני שנקטה כאשר חתמה על הסכם עם מדינת אוקלהומה - ולפיו תשלם לה 85 מיליון דולר כדי להסדיר תביעה נגדה על שיווק בלתי חוקי לכאורה של משככי כאבים נרקוטיים - שינה ג'ייסון גרברי, אנליסט במריל לינץ' בנק אוף אמריקה, את דעתו.

גרברי שינה את המלצתו על מניית טבע מקנייה לתשואת חסר, והוריד את מחיר היעד שלו למניה מ-19 דולר ל-9 דולר למניה - מחיר היעד הנמוך ביותר עד כה שנקבע למניה. יש להניח שאחד הנושאים שעמד מאחורי הפליק-פלאק המרהיב של האנליסט הוא העובדה שמניית טבע נחתכה ב-36% מתחילת מאי 2019 וירדה למחיר של 9.7 דולר, שנמוך ב-49% ממחיר היעד הקודם של גרברי.

הורדת ההמלצה ומחיר היעד של מריל לינץ' בנק אוף אמריקה שולחות את טבע לירידה של 3.6% במסחר בוול סטריט למחיר של 9.35 דולר, שגבוה ב-3.9% בלבד ממחיר היעד שקבע לה גרברי. האנליסט, שרק ביום שני שעבר הזהיר מפני הסקת מסקנות חפוזות מההסדר שהושג באוקלהומה על היקף החבות הכספית של טבע ביתר התביעות, מסביר עתה שהורדת ההמלצה ומחיר היעד מבוססים על ההערכה שטבע תידרש לשלם סכום של 5.1 מיליארד דולר (3.9 מיליארד דולר בערך נוכחי) כדי להסדיר שתי תביעות ענק נגדה. הראשונה שבהן מאחדת 1,500 תביעות בנושא משככי הכאבים הנרקוטיים ותתנהל החל באוקטובר 2019 בבית משפט באוהיו. התביעה השנייה היא זו שבה נתבעה טבע יחד עם עוד 18 חברות גנריות על תיאום מחירים של תרופות גנריות וחלוקת שוק.

גרברי סבור שטבע תידרש עתה לכמה ניצחונות בתביעות כדי להחזיר את אמון השוק, ומציין שהוא פחות משוכנע משהיה בדבר יכולתה של טבע להשיק גרסאות גנריות של תרופות בעלות מכירות משמעותיות. להערכתו, הדיון הציבורי בארה"ב בנוגע למחירים הגבוהים של תרופות תמנע מטבע למצות את הפוטנציאל המסחרי של התרופות המקוריות שהשיקה לאחרונה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום