אנרג'יקס זכתה במכרז להקמת מתקן פוטו וולטאי שהספקו 90 מגה-ואט

הפרויקט יספק חשמל במחיר של 15.6 אגורות לקילו-ואט שעה, ויניב הכנסות של 27-25 מיליון שקל לשנה ■ המתקן יוקם על שטח של כ-800 דונם ביישובים ירכא, ג'וליס ובית ג'אן

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה סולארי של אנרג'יקס בנאות חובבצילום: צילום: מתוך ערוץ היוטיוב Brainsway Deep TMS
יורם גביזון

חברת אנרג'יקס שבשליטת אלוני חץ זכתה במכרז של רשות החשמל להקמת מתקנים פוטו וולטאים במתח עליון בתעריף מובטח בהספק של 70 מגה-ואט (כושר ייצור מותקן של 90 מגה-ואט), מתוך מכסה כוללת של 300 מגה-ואט.

הפרויקט של אנרג'יקס ימכור לרשות חשמל בתעריף מובטח של 15.6 אגורות לקילו-ואט שעה לתקופה של 23 שנה ממועד הפעלתו המסחרית של המתקן. אנרג'יקס נדרשת להקים את המתקן ולחבר אותו לרשת החשמל בתוך שלוש שנים וחצי ממועד ההודעה על זכייתה בפרויקט.

אסי לוינגר, מנכ"ל אנרג'יקס, אומר כי הפרויקט יוקם על 800 דונם של עשרות בעלי קרקעות פרטיות ביישובים הדרוזיים ירכא, ג'וליס ובית ג'אן, והוגש לאישור הוועדה לתשתיות לאומיות. עובדה זו תאפשר לייצר שיתוף פעולה בין אנרג'יקס לקהילה הדרוזית, ותפטור את אנרג'יקס מתשלום עבור הקרקע לרשות מקרקעי ישראל.

על פי הערכות שמבוססות על 1,850 שעות שמש בשנה, הפרויקט יניב הכנסות של 27-25 מיליון שקל לשנה ברווחיות גולמית של 80% מההכנסות.

אנרג'יקס עוסקת בהקמת שני פרויקטים פוטו וולטאים נוספים שבהם זכתה במסגרת מכרזי רשות החשמל: פרויקט להקמת מתקן של 65 מגה-ואט בהשקעה כוללת של 200-175 מיליון שקל, שיספק חשמל לרשת במחיר מובטח של 19.8 אגורות לקילו-ואט שעה ויניב הכנסות של 25-23 מיליון שקל לשנה; ופרויקט נוסף הוא הקמת מתקן פוטו וולטאי שהספקו 104 מגה-ואט בהשקעה כוללת של 325-275 מיליון שקל, אשר יספק חשמל לרשת במחיר מובטח של 18.2 אגורות לקילו-ואט שעה, וצפוי להניב הכנסות של 35-33 מיליון שקל לשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker