כיל העמידה למכירה את החברה הבת פרולקטל

פרולקטל, שמייצרת חלבוני חלב, נרכשה בינואר 2015 תמורת 92 מיליון דולר ■ מכירתה הצפויה נעשית כחלק מההתמקדות בעסקי האשלג, הברום והפוספט

יורם גביזון
רביב צולר
רביב צולרצילום: נטלי כהן קדוש
יורם גביזון

כיל  (חברת כימיקלים לישראל) ממשיכה למכור חברות ופעילויות שאינן משתלבות באסטרטגיה של שימור וחיזוק מעמדה המוביל בשרשרת הערך של שלושת המינרלים שבליבת פעילותה: אשלג, ברום ופוספט.

כיל שכרה את שירותי בנק ההשקעות ברקליס, כדי למכור את החברה הבת האוסטרית Prolactal (פרולקטל), שמייצרת חלבוני חלב לתעשיית המזון והמשקאות. כיל רכשה את פרולקטל בינואר 2015 תמורת 92 מיליון דולר נטו. זאת, כחלק מהאסטרטגיה של המנכ"ל דאז, סטפן בורגס, להרחיב את פעילותה של החברה בתחום הרכיבים המיוחדים של מזון, על בסיס הפעילות הקיימת בתחום מלחי המזון מבוססי הפוספט, ולחדור לשוקי המזון מהירי הצמיחה בסין ובמזרח הרחוק. פרולקטל מחזיקה בשני מתקני ייצור באוסטריה ובגרמניה ומעסיקה 200 עובדים.

מכירותיה של פרולקטל הסתכמו ב-2014, ערב רכישתה, ב-115 מיליון דולר, ועל פי הערכות הכנסותיה ב-2018 הסתכמו ב-135 מיליון דולר והרווח הנקי שלה הגיעו ל-27 מיליון דולר. המועמדים לרכישתה של החברה הם חברות בתחום חלבוני החלב, כמו ארלה הדנית ופונטרה הניו-זילנדית.

קודם להעמדת פרולקטל על המדף, הוביל רביב צולר, מנכ"ל כיל, למכירתה של Rovita, החברה הבת של פרולקטל, ביוני 2018 ללא תמורה. רוביטה מייצרת מוצרי קומודטי מבוססי חלבון חלב תוך שימוש בתוצרי לוואי מעסקי חלבוני החלב של פרולקטל. עסקים אחרים שלא היו בליבת עסקיה של כיל ונמכרו היו פעילות מניעת התפשטות שריפות יער ותוספי השמן שנמכרו לקרן ההשקעות הפרטית SK תמורת 1 מיליארד דולר במארס 2018.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ