מבנק לבנק: דליה טל ודוד אבנר מלאומי מתמודדים על מקום בדירקטוריון בנק הפועלים

בחודש הבא תתקיים אסיפה כללית של בעלי מניות הבנק שבה ייבחרו חמישה דירקטורים חדשים ■ היו"ר הנוכחי עודד ערן מתמודד אף הוא על כהונה נוספת

מיכאל רוכוורגר
דליה טל
דליה טלצילום: אייל טואג
מיכאל רוכוורגר

הוועדה למינוי דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה פירסמה רשימת מועמדים מטעמה לכהן בדירקטוריון בנק הפועלים. הבנק היה בשליטת שרי אריסון עד שהפך בשנה שעברה לבנק ללא גרעין שליטה. מדובר בפעם הראשונה שהוועדה בראשות השופט בדימוס משה גל בוחרת דירקטורים. בראשות דירקטוריון בנק הפועלים מכהן כיום עודד ערן.

המועמדים לתפקיד דירקטור חיצוני, לפי חוק החברות ולפי דרישות הכשירות לכהונה כדירקטור חיצוני בהוראה 301, הם דוד אבנר ואריה אורלב. אבנר כיהן עד לאחרונה כדירקטור בבנק לאומי , ובעבר שימש מנכ"ל חברת התקשורת פרטנר . אורלב היה בעבר סמנ"כל בבנק מזרחי טפחות ואחראי על תחום מערכות המידע בבנק. בנוסף, שימש בעבר דירקטור בדיסקונט . אסיפת בעלי המניות, שתתכנס בחודש הבא, תבחר במועמד אחד מבין השניים.

דוד אבנר
דוד אבנרצילום: עופר וקנין

על שני המקומות בקטגוריית דירקטור חיצוני על פי הוראה 301 יתמודדות נעם הנגבי, בכיר לשעבר בדיסקונט; רואה החשבון ישראל זיכל; ועו"ד ראובן קרופיק, דירקטור מכהן.

בקטגוריה השלישית, של דירקטור שאינו חיצוני, מתמודדים עודד ערן, עו"ד דליה טל ודוד צבילחובסקי. ערן הוא יו"ר הדירקטוריון המכהן, שעומד בראש ועדת האיתור לבחירת המנכ"ל החדש במקומו של אריק פינטו שהודיעה על פרישה מהתפקיד. טל היתה יועצת משפטית לדירקטוריון ולהנהלת בנק לאומי, ומהדמויות הבולטות בבנק זה בתקופתה של המנכ"לית לשעבר גליה מאור. היא מעורכות הדין הבכירות בישראל בתחומי הנבקאות ושוק ההון, ומשמשת יועצת בכירה במשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'. בימים אלה היא מלווה, בין השאר, את בעלי השליטה בבנק אגוד בניסיון להשלים את עסקת המיזוג עם בנק מזרחי טפחות, וכן מייצגת את בנק מוניציפל (לשעבר דקסיה ישראל) בעסקת מיזוגו לתוך מרכנתיל דיסקונט שבבעלות דיסקונט. צבילחובסקי הוא חוקר בתחומי האסטרטגיה, כלכלה ויזמות בפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ