מידרוג מכניסה לרשימת מעקב את האג"ח של סאני וסקיילקס: "הרעה בפרופיל העסקי של פרטנר"

מידרוג: "ירידה ברווחיות פרטנר והודעתה על הפסקת חלוקת דיבידנד זמנית צפויים ליצור לחץ תזרימי על של שתי חברות ההחזקה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

שבוע לאחר שפרטנר, חברת התקשורת הישראלית שבשליטת אילן בן דב, דיווחה על הרעה בתוצאותיה הרבעוניות ועל החלטת הדירקטוריון שלא לחלק לדיבידנד, חברת דירוג האשראי מזדרזת להודיעה על הכנסת איגרות החוב של החברות המחזיקות בפרטנר - סאני וסקיילקס - לרשימת מעקב (Watch list). "הרעה בפרופיל העסקי והפיננסי של חברת תקשורת, כפי שמשתקף בתוצאות הרבעון השני והתפתחויות צפויות בטווח הזמן הקצר והבינוני הביאו להחלטה", הסבירו במידרוג.

פרטנר נשלטת על ידי בן דב באמצעות חברת סקיילקס, המחזיקה בכ-44.5% מהון המניות של חברת התקשורת; בעוד שסקיילקס, שבנוסף לאחזקתה בפרטנר מייבאת את מוצרי סמסונג לישראל, מוחזקת על ידי סאני (78.7%). כיום דירוג החוב של סקיילקס עומד על A3 עם אופק "יציב" (דירוג חוב ברמה גבוהה), בעוד איגרות החוב של סאני זוכות לדירוג של Baa2 עם אופק "חיובי" (דירוג בינוני).

פרטנר על נפילה של 30% ברווחים, והזהירה כי הרווח הנקי במחצית השנייה של השנה יהיה נמוך משמעותית מאשתקד. בנוסף דיווחה על ירידה של 9% בהכנסה החודשית הממוצעת למנוי סלולר (ARPU). דירקטוריון החברה החלט שלא לחלק דיבידנד בעקבות "העלייה המשמעותית ברמת אי הודאות בכלכלה העולמית ובכלכלת ישראל והתמורות בשוק התקשורת בישראל".

במידרוג מציינים כי הדיבידנד שמחלקת פרטנר הינו המקור התזרימי העיקרי של שתי חברות האחזקה - סקיילקס וסאני - באמצעותו הן משלמות את החוב. ירידה ברווחיות פרטנר והודעתה על הפסקת חלוקת דיבידנד זמנית צפויים ליצור, להערכת מידרוג, לחץ תזרימי על של שתי חברות ההחזקה. לסקיילקס חמש סדרות של אג"ח "סטרייט" וסדרה אחת של אג"ח להמרה. לסאני שלוש סדרות אג"ח רגילות.

נכון לסוף הרבעון הראשון של 2011, סך ההתחייבויות של סאני וסקיילקס עומד על יותר מ-2 מיליארד שקל (ערך נקוב), בעוד שווי המזומנים בקופתן הינו 184 מיליון שקל - מה משעיד על תלותן בבקבלת הדיבידנד מפרטנר.

עם זאת,  במידרוג מציינים לטובה כי יכולת הכיסוי של פרטנר עדיין נותרה יחסית מהירה, ויתרות הנזילות שצברו החברות ההחזקה מהוות כרית לביצוע תשלומי אג"ח קרובים. בנוסף, מציינים שם כי לחברות בקבוצת בן דב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker