לפידות מתרחק מהמשכורת החלומית: גם הראל תתנגד למהלך

ועדת השקעות העמיתים של הראל הצביעה פה אחד נגד אישור שכרו של אייל לפידות, המנכ"ל המיועד של שיכון ובינוי, ונגד אישור שכרם של היו"ר תמיר כהן והמנכ"ל הפורש - משה לחמני

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אייל לפידות
אייל לפידותצילום: קובי קלמנוביץ'

סיכוייו של אייל לפידות, לשעבר מנכ"ל הפניקס והמנכ"ל המיועד של חברת שיכון ובינוי, לקבל את חבילת השכר שהוצעה לו על ידי דירקטוריון החברה פחתו משמעותית. חברת הראל, שמחזיקה ב-4.77% ממניותיה של שיכון ובינוי, צפויה להצביע ביום ראשון הקרוב נגד תנאי העסקתו של לפידות - וכן נגד התנאים המוצעים ליו"ר החברה תמיר כהן ולמנכ"ל הפורש, משה לחמני. בתי ההשקעות מיטב דש, פסגות ואנליסט כבר הודיעו בסוף אפריל שבכוונתם להתנגד לחבילת התגמול.

בעקבות ההתנגדות הרוחבית של המשקיעים המוסדיים לחבילות התגמול המוצעות לבכיריה של שיכון ובינוי, עולה השאלה אם שיכון ובינוי תדחה את מועד קיום האסיפה כדי להגיע להבנות עם המוסדיים על חבילות תגמול קטנות יותר או שדירקטוריון החברה יממש את זכותו לאשר את חבילות התגמול ללפידות, כהן ולחמני, ביחד או לחוד, חרף התנגדות המוסדיים. 

ועדת השקעות העמיתים של הראל החליטה פה אחד להצביע נגד תנאי ההעסקה של שלושת בכיריה של שיכון ובינוי. ועדת השקעות העמיתים של הראל כוללת את היו"ר, משה דברת, ואת חברי הוועדה דורון כהן, יובל בורנשטיין, גילי כהן וריקי גרנות. ההצעה לאשר את חבילות התגמול ללפידות, כהן ולחמני צריכה לקבל את אישורם של 50% לפחות מבעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי בהצבעה, כלומר בניכוי הצבעתה של חברת קפיטל פורסייט שבבעלות נתי סיידוף המחזיקה ב-47.5% ממניותיה של שיכון ובינוי.

בשבועות האחרונים התפרסמו חוות דעת שליליות של חברות הייעוץ הזרות ISS וחברת עמדה הישראלית לגבי חבילות השכר המוצעות, בעוד שחברת הייעוץ אנטרופי המליצה לאשר את חבילת התגמול ללפידות אולם להתנגד לחבילות התגמול שמוצעות ליו"ר תמיר כהן ולמנכ"ל הפורש משה לחמני. על פי ההצעה שאמורה לעלות לאישור בעלי המניות ביום ראשון הקרוב, יקבל לפידות שכר חודשי של 245 אלף שקל, מענק חתימה של 2 מיליון שקל - שחציו כפוף להשלמת שנה לפחות בתפקיד - ומענק שנתי של עד 4 מיליון שקל שיוענק אם הרווח השנתי יהיה 100 מיליון שקל לפחות, וכן מענק הוני של 20.1 מיליון אופציות ל-5% ממניות החברה בשווי של 65 מיליון שקל.

לפידות אמור לקבל משיכון ובינוי פיצוי של 2 מיליון שקל אם חבילת התגמול המוצעת לו לא תאושר על ידי בעלי המניות. כהן אמור לקבל תגמול בעלות כוללת של 25 מיליון שקל ב-2019, הוא יזכה לשכר של 123 אלף שקל בחודש עבור 85% משרה, מענק חתימה של 3 משכורות, מענק שנתי של עד 2.2 מיליון שקל, ותגמול הוני של 1.8 מיליון אופציות ששוויו על פי נוסחת בלק ושולס הוא 7.1 מיליון שקל ועוד חבילה של 9.8 מיליון אופציות ששוויין על פי נוסחת בלק ושולס הוא 31.6 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום