פסגות שלח ספאם - ופיצה את הלקוחות בקופון לצומת ספרים

בית ההשקעות הגיע לפשרה בתביעה ייצוגית שהגיש לקוח בגין שליחת הודעת ספאם, שבה סוכם כי תעניק לכל לקוחותיה פיצוי של 1.5 מיליון שקל ■ פסגות: "המסרון עידכן לגבי השקת 'אקדמיה דיגיטלית פיננסית' לקידום חינוך פיננסי בחינם. הפשרה אושרה בידי בית המשפט"

אסא ששון
מנכ"ל פסגות, ברק סורני
מנכ"ל פסגות, ברק סורניצילום: אביגיל עוזי

בימים האחרונים קיבלו לקוחות פסגות הודעה שלפיה בהתאם להסכם פשרה בתביעה ייצוגית, הם זכאים לקבל שובר הטבה. השובר מקנה להם ספר במתנה בשווי 89 שקל מצומת ספרים או הטבה חלופית לבחירה מבין כמה אפשרויות. ההטבה ניתנת לאחר שבבית ההשקעות הגיעו לפשרה עם תובעים בתביעה הייצוגית.

התביעה נגד פסגות הוגשה ב-2014. לקוח של פסגות, זיו גלסברג, תבע את בית ההשקעות על שליחת ספאם בטלפון. בתביעה נכתב כי משלוחי מסרוני פרסומת מהווים מטרד למקבלי ההודעות, ושיגורן מהווה פגיעה באוטונומיה של מקבלי המסרונים. התביעה הוגשה עוד לפני כניסתו לתוקף של חוק הספאם.

מנגד, פסגות טענה כי "אין מדובר במשלוח הודעות, אלא בהודעה חד-פעמית שנשלחה ללקוחותיה בעבר ובהווה", וכי "כלל לא מדובר במסרון פרסומי אלא במשלוח מסרון אינפורמטיבי - שמטרתו היא הנגשת מידע שימושי לנמענים שנועד לתת להם כלים בסיסיים להתנהלות פיננסית וחיסכון".

לפי התביעה שאושרה כייצוגית והפשרה שהושגה באחרונה, נקבע כי 200,691 הלקוחות של פסגות יקבלו פיצוי בסום כולל של 1.5 מיליון שקל.

ש', לקוח פסגות שקיבל את ההודעה וביקש לממש את הקופון, אמר כי "כשניסיתי לממש את ההטבה בשווי של 89 שקל, התברר לי כי ההצעות שלהם אינן עולות על שווי של 20 שקל, וגם זה לא ניתן למימוש, לפחות לגבי ספרים. זאת, שכן מרבית הכותרים המוצעים פשוט אינם במלאי. זו לא התנהלות שמצופה מבית ההשקעות הגדול בישראל".

מאחר שפסגות כבר הוציא את הכסף מקופתו, נותר לתהות מדוע בחר בית ההשקעות הגדול בישראל לתת פיצוי בדמות ספר ללקוחותיו, ולא פשוט להעביר את סכום הכסף לחשבונם.

מפסגות נמסר: "מדובר בתביעה בגין מסרון שנשלח ב-2014, ועידכן לגבי השקת 'אקדמיה דיגיטלית פיננסית' - שמטרתה לקדם את נושא החינוך הפיננסי בקרב הקהל הרחב, בחינם. הצדדים הגיעו לפשרה שבה יינתן פיצוי מוסכם לנמענים לאותו מסרון. הפשרה והפיצוי המוסכם אושרו בידי בית המשפט והיועץ המשפטי לממשלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker