כביש חשמלי לאוניברסיטת תל אביב: הפיילוט של אלקטריאון יוצא לדרך

במסגרת הפיילוט, אוטובוס של דן יעשה שימוש בכביש שמתחיל בתחנת רכבת האוניברסיטה, ומסתיים באוניברסיטת ת"א ■ החברה מתכוונת להרחיב את הפיילוט בהמשך ■ אלקטריאון הודיעה כי רשות החדשנות תממן 75% מעלות המהלך, מתוך תקציב של 9.3 מיליון שקל

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיית פרויקט של אלקטריאון
הדמיית פרויקט של אלקטריאוןצילום: Bilderish
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

אלקטריאון הודיעה היום (ד') כי הפיילוט שבמסגרתו אוטובוס של דן יעשה שימוש בכביש חשמלי שאותו היא מפתחת, ייצא לפועל במסלול שמתחיל בתחנת רכבת האוניברסיטה ומסתיים באוניברסיטת תל אביב. מהחברה נמסר שהפיילוט יורחב בהמשך לאזורים נוספים בעיר.

אלקטריאון הוסיפה כי 75% מעלותו של הפיילוט, שמסתכמת ב-9.3 מיליון שקל, ימומנו בעזרת מענק של רשות החדשנות. המענק התקבל במסגרת מסלול משותף לרשות החדשנות, משרד התחבורה, ומנהלת תחליפי נפט ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה. בתגובה להודעה, עולה מניית החברה ב-5%.

אלקטריאון מפתחת כביש בעל יכולת טעינה אלחוטית, שנועד למזער את הצורך בסוללות ובתחנות טעינה עבור כלי רכב חשמליים. בפברואר השנה הכריזה החברה על שיתוף פעולה עם עיריית ת"א-יפו, שבמסגרתו יבוצע פיילוט הכולל הפעלת אוטובוס חשמלי של חברת דן על התשתית של אלקטריאון. בחודש הקרוב יוקם צוות היגוי של כל הגורמים הרלוונטיים, על מנת לסכם את הפרטים הנוגעים לפיילוט. עדיין לא נקבע מועד לתחילת העבודות. 

בתחילת אפריל זכתה אלקטריאון במכרז לבניית קטע כביש חשמלי באורך של 1.4 ק"מ בשבדיה.

מרשות החדשנות נמסר: "לאור מגמות עולמיות והצורך במתן מענה לטעינת רכבים חשמליים, אנו רואים משנה חשיבות בקידום הפיילוט. המוצר עונה על שניים מהיעדים המרכזיים בתוכנית, הן בתחום הפחתת התלות בנפט והן בעידוד השימוש בתחבורה ציבורית".

אורן עזר, מנכ"ל חברת אלקטריאון, מסר כי "אנו מודים לרשות החדשנות, משרד התחבורה, ומנהלת תחליפי נפט ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה, על התמיכה וההשתתפות חסרת התקדים בפרויקט. אנו מקווים להמשיך ולשתף פעולה עם גופים ציבוריים נוספים בארץ ובעולם, המאמינים בטכנולוגיית הכביש החשמלי כפתרון תשתיתי יעיל ופורץ דרך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker