פריגו קיבלה אישור לשיווק מוצר עם סכום מכירות שנתי של 350 מיליון דולר בארה"ב

חברת קאפסטון, שותפה של פריגו, קיבלה מה-FDA אישור לשווק גרסה גנרית למשחת הוולטרין שנועדה לטפל בכאבים ודלקות ■ פריגו מתכוונת לרכוש משותפתה את הזכויות על התרופה הגנרית, והיא תיוצר במפעל החברה בירוחם

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מפעל פריגו בירוחם
מפעל פריגו בירוחםצילום: Amir Cohen / REUTERS

חברת פריגו דיווחה היום (ג') שחברת Capstone Development Solutions, שהיא שותפה שלה, קיבלה אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשווק גרסה גנרית של המשחה Voltaren 1%, שמיועדת לטיפול בכאב ובתסמונות דלקתיות. המכירות בארה"ב של המשחה במונחי מחיר התרופה המקורית הסתכמו ב-350 מיליון דולר ב-12 החודשים שהסתיימו במארס 2019, על פי נתוני סוכנות המחקר הרפואי IQVIA.

פריגו תרכוש מ-Capstone את הבעלות המלאה בזכויות לגרסה הגנרית של המשחה. פריגו מתכננת לייצר את התרופה במפעלה בירוחם. האישור הנוכחי הוא החמישי שהחטיבה הגנרית של פריגו קיבלה מתחילת 2019. פריגו מנהלת מו"מ למכירת החטיבה הגנרית בסכום מוערך של 2.5 מיליארד דולר עם חמש קרנות השקעה פרטיות. החברה העריכה שהעסקה תושלם עד לסוף 2019 או תחילת 2020 ותגרע 1.15-1.05 דולר מהרווח למניה, בהתחשב בשימוש המתוכנן בתמורת המכירה - הקטנת החוב הפיננסי של החברה ב-2 מיליארד דולר שתביא לירידה בהוצאות המימון שלה.

על פי הערכות, מכירת החטיבה הגנרית מתעכבת משום שפריגו אינה מקבלת מהרוכשים הפוטנציאליים את המחיר שהיא מבקשת - 2.5 מיליארד דולר לפחות - ככל הנראה על רקע חוסר ההסכמה על שוויה של הגרסה הגנרית ל-ProAir שהוא משאף האסתמה המקורי של טבע. הנהלת פריגו העריכה שהשקת הגרסה תניב לה רווח של 10 סנט למניה לרבעון, ואינה נוטה להסכים לתמורה מותנית בכפוף לקבלת האישור משום שסעיף כזה כרוך בהכרח בהנחה על שוויה של התרופה. 

על פי סוכנות הידיעות בלומברג, חמש קרנות השקעה פרטיות (Carlyle ,CVS ,Altaris , Apollo ,Cerebrus) הביעו עניין ברכישת החטיבה הגנרית של פריגו - שייצרה רווח תפעולי מתואם של 82 מיליון דולר במחזור של 242 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019, לעומת רווח תפעולי מתואם של 85 מיליון דולר במחזור של 238 מיליון דולר ברבעון המקביל לו ב-2018. הערך המאזני של החטיבה הגנרית של פריגו הוא 1.1 מיליארד דולר.

הנהלת פריגו חתמה אתמול עם ועד עובדי המפעל בירוחם בראשות חיים בן אבו על הסכם שמסדיר את זכויותיהם של 630 העובדים ומבטיח רשת ביטחון תעסוקתית. פריגו התחייבה שלא להעתיק את המפעל מירוחם לתקופה של חמש שנים לפחות, לתת מענק מכירה של 2,250 שקל לכל שנת וותק, להגדיל את דמי ההבראה לעובד מ-3,400 ל-4,000 שקל לשנה, וכן לתת תוספת שכר מצטברת של 8.7% בשתי פעימות באפריל 2020 ובאפריל 2021.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker