שת"פ חדש בתחום ההלוואות: קרן גילעד תקצה כסף, פסגות יבחרו למי להלוות אותו

גילעד, המנהלת נכסים בשווי 10 מיליארד שקל עבור הציבור הדתי, תקים תיק השקעות בהלוואות מתואמות בסך 300 מיליון שקל - והאנליסטים של פסגות יחליטו למי להקצות את הכסף

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ברק סורני, מנכ"ל פסגות
ברק סורני, מנכ"ל פסגותצילום: תומר אפלבאום

קרן הפנסיה הוותיקה גילעד ובית ההשקעות פסגות חתמו על הסכם, שבמסגרתו גילעד תקים תיק השקעות בהלוואות מתואמות בסך 300 מיליון שקל - אשר ינוהל על ידי פסגות. סך תיק ההלוואות המותאמות עשוי להשתנות בהתאם להחלטות ועדת ההשקעות של גילעד, המנהלת נכסים בשווי של כ-10 מיליארד שקל עבור הציבור הדתי.

בהתאם להסכם, פסגות וגילעד ישתפו פעולה במתן הלוואות למימון פרויקטים, על מנת לאפשר לשני הגופים להרחיב את היקף המימון לפרויקטים ולחברות. למעשה קרן גילעד תקצה את ההון, ואילו האנליסטים של פסגות יבחרו את ההלוואה עבור הקרן.

מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, ברק סורני, אמר: "בשנים האחרונות גופים מוסדיים מגדילים את תיק הנכסים הלא סחירים בדגש על נכסים אלטרנטיביים ואשראי לא סחיר, במטרה ליהנות מתשואה עודפת, מגיוון פורטפוליו הנכסים ומהפחתת תנודתיות, אשר מאפיינים נכסים מסוג זה".

מנכ"ל גילעד, יואב ערמוני, מסר כי "הקמת מערך ההלוואות המותאמות מאפשר לגילעד כניסה לתחום המימון של פרויקטים משמעותיים, ובכך מאפשר לקרן הפנסיה להשיא את ערך הנכסים של הקרן, תוך הפחתת התלות בתנודתיות שוק ההון. גילעד בחרה בפסגות כשותף עסקי בתחום זה בשל האמון ביכולת של פסגות בתחום האשראי הלא סחיר".

מנהל ההשקעות של גילעד, פז אקשטיין, הוסיף כי "צעד זה הינו נדבך נוסף במסגרת אסטרטגיית ההשקעות של גילעד, ומצטרף לצעדים קודמים שבוצעו בשנתיים האחרונות – הרחבה משמעותית של ההשקעות בקרנות השקעה מקומיות וזרות, ורכישת תיק משכנתאות בהיקף של כחצי מיליארד שקל מבנק מזרחי טפחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker