"תשואה של 315% ב-4 שנים": שלמה נדל"ן ואשטרום מוכרות בניין משרדים בפרנקפורט

את הנכס רכשו החברות ב-2015 ב-80 מיליון שקל ■ כל אחת מהן צפויה לרשום בגין חלקה בעסקה עודף תזרימי של כ-50 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט של חברת אשטרום בגרמניה
פרויקט של חברת אשטרום בגרמניהצילום: ללא קרדיט

אשטרום נכסים, מקבוצת אשטרום, וש.י.ר שלמה נדל"ן, מקבוצת שלמה, הודיעו הבוקר כי  חתמו על חוזה למכירת מבנה משרדים בעיר פרנקפורט שבגרמניה, תמורת כ-160 מיליון שקל (כ-40 מיליון יורו). כל אחת מהשותפות מחזיקה ב-50% מהנכס.

בגין העסקה, צפויה כל אחת מהחברות ליהנות מתזרים מזומנים פנוי, לאחר פירעון חוב שכנגד הנכס הנמכר, בסך של כ-50 מיליון שקל (12.2 מיליון יורו). כמו כן, כל אחת מהן תרשום עם השלמת העסקה רווח לפני מס בסך כ-24 מיליון שקל. השלמתה מותנית בהתקיימות מספר תנאים, ומועד השלמתה צפוי ל-31 ביולי 2019.

הנכס הוא בניין משרדים בשטח בנוי של 11.3 אלף מ"ר בן שש קומות, המושכר ברובו ללשכת התעסוקה של פרנקפורט. החברות שותפות בשני נכסי משרדים נוספים בפרנקפורט ובהמבורג.

ירון רוקמן, מנכ"ל אשטרום נכסים, ציין כי "שיעור ההחזר על ההשקעה בהון מסתכם בכ-315% ומבטא תשואה שנתית מממוצעת על ההשקעה בשיעור של כ-73%. לצד מהלך זה אנו ממשיכים לפעול לאיתור עסקאות לרכישת נכסים מניבים בישראל ובחו"ל, וכן בפיתוח של הפרויקטים היזמיים בישראל".

שלמה נדל"ן, שנוסדה ב-2007, עוסקת בתחום הנדל"ן המניב וייזום לנדל"ן מניב בישראל ובאירופה. בארץ מתמקדת פעילות החברה בנכסים המיועדים למסחר, תעשייה ותעסוקה (משרדים) במרכז הארץ. באירופה לעומת זאת, הפעילות מתמקדת באיתור נכסים מלונאיים ונכסים המשמשים למשרדים ומסחר במרכזי ערים חזקות כמו ברלין, פרנקפורט, מדריד, מאנהיים ועוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker