דו"ח חלש לדלתא בשל הפיחות ביורו ובשקל מול הדולר; הרווח נחתך ב-60% - המניה נופלת

חרף הירידה ברווח, החברה הציגה גידול אורגני של 5% במכירות במונחי מטבע מקור, בנטרול רכישת חברת התחתונים הצרפתית אמיננס ■ במהלך הרבעון רשמה דלתא צמיחה של כ-9% במכירות בארה"ב, ועלייה חדה של 16% במכירות פלח שוק עליון

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייזיק דבח, בעל השליטה בדלתא
אייזיק דבח, בעל השליטה בדלתאצילום: רמי שלוש

יצרנית ההלבשה דלתא גליל שבשליטת אייזק דבח, הציגה דו"ח חלש לרבעון הראשון של 2019, שנבע בעיקר משינויים בערכי המטבעות מול הדולר, המטבע שבו מדווחת החברה. ברבעון הראשון ספגה דלתא ירידה של כ-60% ברווח הנקי לכ-3 מיליון דולר, לעומת הרבעון המקביל ב-2018. חרף הירידה ברווח, החברה הציגה גידול אורגני מרשים של 5% במכירות במונחי מטבע מקור. המניה יורדת בתגובה ב-5%.

"התוצאות ברבעון הושפעו מהפיחות של היורו והשקל מול הדולר, וכן מהסטה של עונת החגים לרבעון השני של השנה. עדיין, אנו נהנים מהמודל העסקי המבוזר שלנו שמתבטא במגוון רחב של תחומי פעילות, קטגוריות מוצרים, ונוכחות גלובלית רחבה המאפשר לנו להמשיך ולצמוח בצורה מאוזנת. ברבעון ראינו שיפור ניכר בשורת המכירות, ותרומה משמעותית מ-Eminence (חברת ההלבשה התחתונה שנרכשה ב-2018, ע"א)", אמר דבח לאחר פרסום התוצאות.

המכירות של דלתא ברבעון הראשון של 2019 עלו בכ-9% והסתכמו ב-365.4 מיליון דולר, לעומת 334.5 מיליון דולר ברבעון מקביל ב-2018. הגידול נבע בצמיחה במרבית תחומי הפעילות של דלתא, וכן כתוצאה מאיחוד תוצאות אמיננס. המכירות במונחי מטבע מקור עלו בכ-12% כולל אמיננס או בכ-5%% ללא אמיננס. בשקלול השינוי בשערי החליפין הצמיחה ללא אמיננס הסתכמה ב-2%.

במהלך הרבעון רשמה דלתא צמיחה של כ-9% במכירות בארה"ב (דלתא US); עלייה חדה של 16% במכירות פלח שוק עליון (ייצור עבור מותגים גלובליים כמו נייקי וויקטוריה סיקרט); עלייה של 34% בדלתא מוגים אירופיים (אמיננס הצרפתית ושיסר הגרמנית) כתוצאה מאיחוד תוצאות אמיננס; ועלייה של 6% במכירות בישראל (הכל - במונחי מטבע מקור).

עם זאת, דלתא ספגה ירידה כואבת של 5% בפעילות מותגי הפרימיום, שכוללת את רשתות האופנה For All Mankind 7,Splendid ו–Ella Moss, והפסד תפעולי של קרוב למיליון דולר. דבח הסביר כי ההפסד הושפע מההסטה של עונת החגים לרבעון השני, מפיחות היורו מול השקל ומפתיחת חנויות חדשות. "יחד עם זאת, תחום פעילות זה נותר מנוע צמיחה עיקרי שלנו", הדגיש דבח.

חרף הצמיחה הכללית, השינויים בשערי החליפין הביאו לירידה של 25% ברווח התפעולי של דלתא ל-10.4 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019, לעומת 14 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018. הירידה גם הושפעה משחיקה ברווחיות הגולמית ל-35.7% בהשוואה ל-37.9% ברבעון המקביל, שנבעה משינוי בתמהיל המכירות וגידול במכירות עודפים. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) עלה ב-43% והסתכם ב- 30.6 מיליון דולר, לעומת 21.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

דלתא הציגה ברבעון תזרים שלילי מפעילות שוטפת של 2.8 מיליון דולר, שיפור לעומת תזרים שלילי של 30.3 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018. השיפור נבע משיפור עסקי בתזרים המזומנים של 14.1 מיליון דולר, וכן כתוצאה מהעברה של הוצאות שכירות בסך 13.4 מיליון דולר לתזרים מפעילות מימון בשל יישום תקן חשבונאות מס' 16.

דלתא אישרה התחזית ל-2019, לפיה המכירות צפויות לעלות ב-3%-6% ביחס ל-2018, בעוד הרווח המדולל למניה ינוע בין 2.5 דולרים ל-2.65 דולרים, המשקף עלייה של 5%-12% לעומת 2018.

במבט קדימה הדגיש דבח כי "אנו נשארים מחויבים להשקיע משאבים במוצרים חדשים להשאת ערך ארוך טווח לבעלי המניות שלנו. עם מאזן איתן יש לנו את המשאבים הדרושים להמשיך ולהשקיע בחדשנות ולצמוח - הן אורגנית והן באמצעות רכישות". דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיווידנד של 5.9 סנט למניה, ובסך הכול כ-1.5 מיליון דולר, שיחולק ביוני.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker