מגדל רוכשת 50% מפרויקט במתחם האלף בראשון לציון ב-300 מיליון שקל

נחתם הסכם לרכישת מחצית מפרויקט הכולל שלושה בנייני משרדים ומסחר מחברת פרשקובסקי ■ שורת עסקות שנסגרו באחרונה מגדילות תיק הנדל"ן הישראלי של מגדל ליותר מ-10 מיליארד שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הדמיה של מתחם האלף בראשון לציון
הדמיה של מתחם האלף בראשון לציוןצילום: עיריית ראשון לציון

מגדל דיווחה הבוקר (שני) כי היא רוכשת כמחצית מהזכויות בפרויקט במתחם האלף בראשון לציון תמורת 300 מיליון שקל מנתיבי דור, חברה בת של פרשקובסקי השקעות ובניין. עסקה זו מצטרפת לעסקות נוספות שחתמה מגדל באחרונה, המגדילות את תיק הנדל"ן הישראלי של החברה ליותר מ-10 מיליארד שקל.

העסקה שנחתמה אמש בין הצדדים כוללת רכישת חצי מהמתחם הנמצא בבעלות פרשקובסקי בתוך מתחם האלף, שהוא קומפלקס עצמאי ובו שלושה בניינים מחוברים המיועדים למשרדים ולמסחר בעיצוב מודרני וחדשני, הכוללים שני בניינים במאונך ועל גביהם בניין משרדים במאוזן. שטח הבניין הנרכש בעסקה הוא 53,706 מ"ר, שמתוכם 1,093 מ"ר למסחר. כל זאת מעל ארבעה מרתפי חניה עם כ-770 מקומות חניה.

על פי ההסכם, מחויבת מגדל להפקיד כ-21 מיליון שקל בנאמנות עבור נתיבי דור עד לקיום התנאים שנקבעו בהסכם המכר, הכוללים בין היתר חתימה על הסכם ליווי להקמת הפרויקט, רישום הערת אזהרה לטובתה ועוד. יתרת התמורה על פי ההסכם תשולם לנתיבי דור לפי קצב התקדמות הבנייה, בצמוד למדד תשומות הבנייה.

השטח שבו אמור להיות מוקם מתחם האלף בראשון לציון
השטח שבו אמור להיות מוקם מתחם האלף בראשון לציוןצילום: תומר אפלבאום

בהסכם התחייבה נתיבי דור להשלים את בניית הפרויקט בתוך 40 חודשים ממועד הוצאת היתר החפירה והדיפון, שאותו מחויבת החברה להוציא עד סוף השנה - או בתוך 36 חודשים ממועד הוצאת היתר הבנייה לפרויקט, שאותו היא מחויבת להוציא בתוך שנה מחתימה הסכם זה.

מתחם האלף הוא שטח של 1,500 דונם במערב ראשון לציון המהווה את עתודת הקרקע לעסקים המשמעותית ביותר בגוש דן. המתחם ממוקם במערב ראשון לציון בסמוך לקו החוף, בהצטלבות שתי דרכים מרכזיות – נתיבי איילון וכביש 431 ממזרח, המגיע ישירות למתחם, ובקרבת תחנת רכבת משה דיין על קו תל אביב-אשדוד. המתחם נמצא בסמיכות לקווי רכבת קלה עתידיים (האדום, החום והירוק), עם נגישות לכבישים הארציים - כביש 4 וכביש 1 ממזרח - וקרוב למתחם הסופרלנד ומתחם הבילויים יס פלאנט.

התוכנית לבינוי במתחם האלף כוללת כ-1.7 מיליון מ"ר לעסקים ומסחר – מרכז עסקים מהגדולים במדינה, שעתיד להעסיק כ-100 אלף עובדים. כמו כן מתוכננות להיבנות במתחם כ-5,000 יחידות דיור, שיאכלסו כ-22 אלף תושבים. על פי חזון העירייה, מתחם האלף יהיה המתחם המוביל במתחמי העסקים העתידיים של ישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום