מודי כידון מכר שלושה נכסים מסחריים בארה"ב ב-90 מיליון דולר

קרן אלטו מימשה שלושה נכסים בארה"ב ברבעון הראשון של 2019 - וברווח כולל של כ-60% על ההון העצמי ■ באחרונה הגדילה אלטו את הגיוס לקרן השלישית ל-130 מיליון דולר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מודי כידון
ערן אזרן

קרן הנדל"ן אלטו (ALTO) של הפרסומאי לשעבר מודי כידון ויניב מלמוד מימשה שלושה נכסים בארה"ב ברבעון הראשון של 2019 בתמורה כוללת של 90 מיליון דולר וברווח כולל של כ-60% על ההון העצמי - כך על פי הודעה שפירסמה הקרן הבוקר (ראשון).

הקרן מימשה את מרכז קניות פתוח בקליפורניה (Towngate) בכ-51 מיליון דולר, המשקף רווח של 70% על ההון העצמי. בנוסף, הקרן מימשה את Surprise Industrial, מרכז תעשייתי באריזונה בכ-24 מיליון דולר, המשקף רווח של 20% על ההון העצמי; וכן את The Shoppes at Calimesa, מרכז קניות פתוח בקליפורניה, תמורת כ-15 מיליון דולר, וברווח של 60% על ההון העצמי.

אלטו קרנות נדל"ן הוקמה ב-2010 וגייסה עד כה 306 מיליון דולר לשלוש קרנות שונות. המשקיעים בקרן כוללים גופים מוסדיים כמו אלטשולר שחם, חברת הביטוח איילון, בית ההשקעות IBI, קופת הגמל של עובדי בנק לאומי, קופת הגמל של עובדי בנק דיסקונט, קרן הפנסיה גלעד, קופות מפעליות שונות בניהולן של פסגות, IBI , מנורה ומיטב דש.

מיום הקמתה קרן אלטו רכשה 61 נכסים, בשווי כולל של 1.1 מיליארד דולר, בשטח כולל של 1.1 מיליון מ"ר וביצעה 24 מימושים בתשואה שנתית נטו (Net IRR) בסך 20%. באחרונה השלימה אלטו את הגיוס לקרן השלישית - 3 ALTO - בסך של כ-130 מיליון דולר.

אסטרטגיית ההשקעה של הקרן תמשיך להתמקד ברכישת נכסים מניבים בעלי פוטנציאל השבחה, המסתמכים בעיקר על דיירים מתחום השירותים, כגון מסעדות, בתי קפה ומזון מהיר, רשתות דיסקאונט, מכוני כושר ויופי, קליניקות רפואיות ועוד, הסבירו בקרן.

יניב מלמודצילום: אתר החברה

עוד ציינו באלטו כי הקרן תמקד את השקעותיה מבחינה גיאוגרפית ותשקיע ב-15 שווקים צומחים בארה"ב בעלי נתונים מקרו-כלכליים ודמוגרפיים טובים, בעיקר בדרום ארה"ב, במטרה להשיג שיעורי תשואה שנתית נטו הנעים בטווח של 14%-12%. את הקרן מנהל כידון (יו"ר) ומלמוד (מנכ"ל). הקרן מנוהלת מניו יורק עם משרדים אזוריים בדאלאס ובתל אביב.

אריזונה ,Surprise Industrialצילום: אתר החברה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker