העלאת דירוג לבנק ירושלים לראשונה מזה עשר שנים

הדירוג עולה מרמה של +A לרמת -AA עם תחזית יציבה ■ מעלות S&P: "הבנק שיפר משמעותית את יכולת יצירת הרווחים וההון שלו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנק ישראל

חברת הדירוג מעלות S&P הודיעה ערב חג העצמאות על העלאת דירוג לבנק ירושלים מרמה של +A לרמה של -AA עם תחזית דירוג יציבה.

"אנו רואים שיפור הדרגתי בביצועים של בנק ירושלים בשנים האחרונות", ציינו האנליסטים של מעלות והוסיפו כי :"העלאת הדירוג משקפת את הערכתנו שהבנק שיפר משמעותית את יכולת יצירת הרווחים וההון שלו בשנים האחרונות, תוך התמקדות באסטרטגיה העסקית, כשהוא נתמך בסביבה כלכלית חיובית". מדובר בהעלאת דירוג ראשונה לבנק מזה 10 שנים.

גיל טופזצילום: 'סיוון פרג

במעלות מציינים לחיוב כי יחס הלימות הון (יחס בין הון עצמי לנכסי סיכון) של הבנק, המנוהל ע"י גיל טופז ונמצא בשליטת משפחת שובל, עלה מ-8.8% בסוף 2015 ל-10.2% בסוף 2018. במעלות מעריכים כי יחס זה צפוי לנוע סביב רמה זו, זאת בזכות יכולת יצירת רווחים טובה מאשר הייתה בעבר, לצד איכות נכסים טובה שיכולה לתמוך בהרחבת תיק האשראי, בעיקר בתחום המשכנתאות.

בנק ירושלים נסחר לפי שווי שוק של כ-575 מיליון שקל, זאת לאחר שמנייתו עלתה מתחילת 2019 בכ-32%. לבנק 6 סדרות אג"ח הנסחרות בבורסה, וכן 2 סדרות אג"ח מסוג קוקו. האג"ח נסחרות לפי תשואות לפדיון נמוכות של עד כ-1.3%.

טופז מסר: "העלאת הדירוג משקפת את האמון שמעניקה לנו מעלות ואת פירות התכנית האסטרטגית הממוקדת שמוביל בנק ירושלים בשנים האחרונות. הבנק ימשיך לפעול לפיתוח מוצרי בנקאות משלימה ולהביא בשורות משמעותיות ללקוחות כל הבנקים בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker