חוסר היציבות הניהולי בחברת בתי זיקוק נמשך: המנכ"ל בן מרדכי פורש

את ישר בן מרדכי, שפורש "מסיבות אישיות", יחליף באופן זמני המשנה למנכ"ל שלומי בסון ■ מניית החברה מגיבה לידיעה בירידה של כ-2% ■ מאז 2011 ניהלו את בזן ארבעה מנכ"לים, כל אחד לתקופה קצרה

יורם גביזון
ישר בן מרדכי, מנכ"ל בזן
ישר בן מרדכי, מנכ"ל בזןצילום: רמי שלוש

ישר בן מרדכי, מנכ"ל חברת בתי זיקוק (בזן), הודיע אמש (שני) לדירקטוריון החברה על פרישתו מתפקידו מסיבות אישיות. ההתפטרות תיכנס לתוקף בסוף מאי 2019. דירקטוריון בזן החליט למנות את שלומי בסון - המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל משאבי אנוש, איכות סביבה, בטיחות וביטחון - כממלא מקום זמני. בסון ימשיך למלא במקביל את תפקידו הנוכחיים.

בן מרדכי מונה למנכ"ל בזן, שבשליטת החברה לישראל (37% ), בנובמבר 2017, והחליף את אבנר מימון. הוא משלים כהונה שנייה בתפקיד, לאחר שב-2011 עזב את החברה אחרכי כהונה של 11 שנה בתפקיד המנכ"ל ושלושה עשורים בחברה. גם מימון כיהן בתפקידו שנתיים, לאחר שהחליף בתפקיד את אריק יערי - שכיהן גם הוא שנתיים, וגם זאת לאחר שחזר בו מהתפטרותו במארס 2014, שמונה חודשים בלבד לאחר שמונה לתפקיד. יערי עצמו החליף את פנחס בוכריס, שפרש בעקבות חילוקי דעות עם היו"ר דאז, דיוויד פדרמן, מבעלי השליטה בחברת פטרוכימיים שהחזיקה ב-15.5% ממניותיה של בזן.

בן מרדכי אמר: "הודעתי על פרישתי מסיבות אישיות, לאחר שנים של ניווט הספינה המורכבת והמאתגרת שנקראת קבוצת בזן. אני סמוך ובטוח שהצוות הניהולי המנוסה והמקצועי של הקבוצה יעמוד בהצלחה באתגרים שעומדים בפניה". מניית בזן מגיבה לידיעה בירידה של 2.1%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker